אובמה הזמין את נתניהו לפגישה בבית הלבן

רגע אחרי חתימת הסכם הגרעין עם איראן, יוועדו נשיא ארה"ב וראש ממשלת ישראל בבית הלבן, כך חושף הבוקר ידיעות אחרונות

נשיא ארה"ב ברק אובמה הזמין את ראש הממשלה בנימין נתניהו לפגישת עבודה בבית הלבן, כך נחשף הבוקר ב"ידיעות אחרונות". ע"פ הפרסום בעיתון, המועד המתוכנן לפגישה בין השניים הוא אמצע יולי – רגע אחרי חתימת הסכם הגרעין עם איראן ורגע לפני אישורו בקונגרס.

הנשיא האמריקאי כבר הודיע בעבר כי פגישה רשמית עם נתניהו תתקיים רק לאחר החתימה על ההסכם בין איראן והמעצמות. עם זאת אישורו בקונגרס האמריקאי הוא קריטי להשלמת המהלך, לכן לאובמה יש רצון רב להצלחת הפגישה המשותפת בין השניים.

לפי הדיווח אם אכן תתקיים הפגישה, נתניהו צפוי לדרוש חבילת פיצוי ביטחוני בתמורה להחמרת האיומים על ישראל והסרת הסנקציות מעל איראן, ולבקש להרחיב את היתרון הצבאי שיש לישראל על המדינות באזור. מבחינת ישראל ביקור רשמי של ראש הממשלה בוושינגטון יתרום לשיקום של היחסים בין שני המנהיגים.

כזכור, היחסים בין ראש הממשלה והנשיא הגיעו מספר פעמים לנקודת רתיחה, במיוחד לאחר ביקורו האחרון של נתניהו בארה"ב שבועיים לפני הבחירות בו נאם כנגד הסכם הגרעין בקונגרס.

"אם הייתי מגיע לכנסת בלי לתאם עם נתניהו, או מנהל מו"מ עם הרצוג, הייתה תחושה שהכללים הופרו…כשאני נמצא עם נתניהו יש לנו שיחות טובות. הן קשות, אבל אני נהנה מהדו קרב מולו", אמר אובמה בראיון לאילנה דיין לפני מספר שבועות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.