אובמה ופך השמן: "נס גדול היה פה" (וידאו)

רגע לפני שהוא יוצא מהבית הלבן , נשיא ארה"ב ברק אובמה ורעייתו מישל קיימו אמש (רביעי) את הטקס המסורתי להדלקת נרות החנוכה בבית הלבן. { חנוכה בבית הלבן}

רגע  לפני שהוא יוצא מהבית הלבן , נשיא ארה"ב ברק אובמה ורעייתו מישל קיימו אמש (רביעי) את הטקס המסורתי להדלקת נרות החנוכה בבית הלבן.

בטקס השתתפו בני משפחתו של הנשיא התשיעי שמעון פרס ז"ל, חמי בנו ומיקה אלמוג נכדתו, ובני משפחת הסופר וחתן פרס הנובל לשלום אלי ויזל ז"ל.

צפו באדיבות רשת

[one_sixth]
אובמה אמר כי "חג החנוכה הוא תזכורת לברכה הגדולה ביותר ממנה נהנים בארה"ב – והיא החירות".

הנשיא אובמה תיאר בנאומו  את הקשר שבין סיפור חג החנוכה לעם היהודי. "סיפור החג מראה שהמסר של העם היהודי הוא התמדה. משפחות יהודיות מדליקות נרות על אדן החלון ובעצם מאמצות את החופש שלהן לקיים את מצוות הדת היהודית בה בעת שהם מגנים על אחרים לעשות זאת".

לקראת סיום אובמה ביקש למסור לנוכחים את הערכתו כלפיהם: "אסיים ואגיד שאני ומישל מעריכים את ההזדמנויות שהיו לנו לחגוג כל כך הרבה חגי חנוכה איתכם כאן בבית הלבן".

לאחר מכן קינח את נאומו בנימה מבודחת תוך שהוא משתמש בסיפור על פך השמן שהספיק לשמונה ימים: "בתחילת כהונתי היו כמה מבקרים שחשבו שהיא תימשך רק שנה אחת, אבל נס הניסים – היא נמשכה שמונה שנים מלאות", ומיד אמר בעברית – "נס גדול היה פה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.