אובמה זעם על נתניהו: "מתנשא"

בראיון מיוחד לעיתונאי המגזין "אטלנטיק" ג'פרי גולדברג, הנשיא האמריקני תיאר על פגישה עם ראש הממשלה הישראלי בה כעס על נתניהו בשל יחסו המתנשא. "אני גר בבית הלבן. אני הצלחתי להיבחר לנשיאות ארצות הברית", תקף אובמה את נתניהו. "אתה חושב שאני לא מבין על מה אתה מדבר, אבל אני כן". { האיבה נחשפת}

בצל ביטול ביקורו של נתניהו בוושינגטון, חשף היום (חמישי) נשיא ארה"ב אובמה שיחות ישנות מהארכיון  עם ראש הממשלה נתניהו בו ניכרת המתיחות עם ראש הממשלה

בראיון מיוחד לעיתונאי המגזין "אטלנטיק" ג'פרי גולדברג, הנשיא האמריקני תיאר על  פגישה עם ראש הממשלה הישראלי בה כעס על נתניהו בשל יחסו המתנשא.

 

בראיון סיכום לקראת סוף כהונתו השניה סיפר אובמה כי באותה הפגישה "הרצה" לו נתניהו על המזרח התיכון "בצורה מתנשאת". "ביבי, אתה צריך להבין משהו. אני הבן האפרו -אמריקאי של אם חד-הורית ואני גר כאן, בבית הזה. אני גר בבית הלבן. אני הצלחתי להיבחר לנשיאות ארצות הברית", תקף אובמה את נתניהו. "אתה חושב שאני לא מבין על מה אתה מדבר, אבל אני כן".

 

לטענת גולדברג, נתניהו נחשב כאחד האכזבות העמוקות ביותר של אובמה בין מנהיגי המזרח תיכון.

גולדברג, שנחשב כמקורב לאובמה, אמר  כי נשיא ארה"ב התאכזב מנתניהו משום שהוא חושב שנתניהו מסוגל להביא לפתרון שתי מדינות, אך הוא משותק מפחד על רקע פוליטי.

"למרות חילוקי הדעות שלו עם ראש הממשלה נתניהו, אובמה הביע את הערכתו לעם ישראל", הוסיף גולדברג. "אובמה מאמין שהאמריקאים חוששים מטרור יותר ממה שהם צריכים, בהקשר הזה הוא מעריץ של החוסן הישראלי לנוכח הטרור מתמיד".

 

 

עוד התייחס אובמה בראיון גם לטענות שעלו נגדו כי רימה בעבר כשאמר שהוא יתקוף באירן אם יידרש לבלום השגת פצצה גרעינית בידי המשטר בטהרן. "למעשה, הייתי עושה זאת אם הייתי מזהה פריצה", אמר אובמה בראיון.

על הויכוח על "השגת פצצה גרעינית", כתב ,כשנתניהו היה מודאג מאוד מהיכולת של אירן לבנות פצצה ואילו אובמה אמר שהאינטרס ההאמריקני הוא למנוע מהם מהשגה של פצצה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.