אובמה ינקום? ועדת השרים אישרה את חוק ההסדרה

למרות התנגדות נתניהו: ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה הערב (ראשון) פה אחד את "חוק ההסדרה" ששואף להסדיר את מעמד הבנייה על אדמות השייכות לפלסטינים ואת המעמד החוקי של המאחזים. שבעה שרים תמכו במהלך ואף אחד מהם לא התנגד. מחשש שהנשיא היוצא ברק אובמה ינצל את חלון המעבר ויאפשר לאו"ם לחייב את ישראל להקים מדינה פלסטינית, ראש הממשלה רצה לדחות את חוק ההסדרה.

מחשש שהנשיא היוצא ברק אובמה ינצל את חלון המעבר ויאפשר  לאו"ם לחייב את ישראל להקים מדינה פלסטינית, ראש הממשלה רצה לדחות את חוק ההסדרה שהוביל בנט אבל השרים תמכו –  ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה הערב (ראשון) פה אחד את "חוק ההסדרה" ששואף להסדיר את מעמד הבנייה על אדמות השייכות לפלסטינים ואת המעמד החוקי של המאחזים.

שבעה שרים תמכו במהלך ואף אחד מהם לא התנגד – בין היתר משום שחמשת שרי הליכוד תמכו במהלך בוועדה: אלקין, אקוניס, גמליאל, רגב ושטייניץ. כחלון והשרים החרדים נעדרו מהדיון על חוק ההסדרה בוועדת שרים לחקיקה.

קודם לכן פעל נתניהו לדחיית ההצבעה,  נתניהו  חזר והזהיר כי הדבר ישפיע על בג"ץ בדיון על דחיית פינוי עמונה.

מיד לאחר ההצבעה אמר בנט: "מדינת ישראל החלה היום בהליך היסטורי של הסדרת ההתיישבות ביהודה ושומרון. אני מברך את ראש הממשלה ואת שרי מפלגתו שנשאו באחריות הנדרשת מממשלת ימין והצביעו בעד הגשמת החזון הלאומי. בנחישות ובמשילות נמשיך לממש את היעדים שלשמם נבחרנו".

שרת המשפטים שקד הוסיפה: "הממשלה הזאת תסדיר את ההתיישבות ביהודה ושומרון, גם כשארגוני שמאל קיצוניים מנסים לבצע 'לוחמה משפטית'. הדרך להשפיע על מפת ההתיישבות ביהודה ושומרון היא בבחירות ולא בשיטה הפסולה בה אותם ארגונים נוהגים היום". שרת התרבות והספורט מירי רגב הסבירה מדוע הצביעה בעד: "אנחנו צריכים להסדיר את ההתיישבות ביהודה ושומרון".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.