אובמה: "לא זוכר מנהיג שהתערב בפוליטיקה בארה"ב כמו נתניהו"

עליית מדרגה במתיחות בין נתניהו לאובמה. נשיא ארצות הברית ברק אובמה התייחס לראשונה מתיחות בינו לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו וטען כי "אינו זוכר התערבות של מנהיג של מדינה זרה בפוליטיקה האמריקנית כפי שעושה נתניהו".

החרפה בעימות בין נתניהו לאובמה:  נשיא ארצות הברית ברק אובמה התייחס לראשונה למתיחות בינו לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו וטען כי "אינו זוכר התערבות של מנהיג של מדינה זרה בפוליטיקה האמריקנית כפי שעושה נתניהו".

נשיא ארה"ב העניק ראיון לזכריה פריד ולתכנית GPS של רשת CNN האמריקנית, שיתפרסם היום (ראשון) במלואו, בראיון  טוען אובמה כי ראש ממשלת ישראל טועה בהתנגדותו להסכם הגרעין שנחתם עם איראן.

פריד טען כי לדעתו "נתניהו התערב בכל העוצמה במדיניות החוץ של ארצות הברית" ושאל את אובמה: "האם אתה זוכר מקרה שבו מנהיג של מדינה זרה פעל בצורה דומה לכך?". נשיא ארה"ב השיב כי: "אני אשאיר לך לשאול את השאלה את ראש הממשלה נתניהו". והוסיף:"כי אינו זוכר דוגמה נוספת לכך.

אובמההדגיש כי היחסים בין ארצו לישראל הם עמוקים. "הם משקפים את המדיניות שלי. מבחינת התוכן, ראש הממשלה טועה".

"אני יכול להראות שההנחות הבסיסיות שלו אינן נכונות. אם אני צודק בטיעון שלי שזו הדרך הטובה ביותר שלאירן לא יהיה נשק גרעיני, אז זה לא רק טוב לארצות הברית, זה טוב מאוד לישראל", הוסיף הנשיא.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.