אובמה לנתניהו: "מודאג מההתנחלויות" (וידאו)

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש כעת בארה"ב עם הנשיא ברק אובמה שמסיים את תפקידו, ולא שוכח על הדרך שהוא מודאג מההתנחלויות. צפו

ראש הממשלה נפגש כעת בארה"ב עם הנשיא ברק אובמה שמסיים את תפקידו, ולא שוכח על הדרך לשדר שוב ושוב שהוא מודאג מההתנחלויות.

נתניהו אמר בתחילה לנשיא האמריקאי, "אני רוצה להודות לך על שיתוף הפעולה הנרחב בין שתי המדינות שלנו, אני לא יודע אם אנשים מבינים את עומק שיתוף הפעולה בינינו. אני רוצה להודות לך בשם העם בישראל על הפגישות הרבות כשדיברנו על האתגרים המשותפים וההזדמנויות, האתגר הגדול ביותר הוא ההזדמנות לקדם את השלום, זו מטרה שאני והעם בישראל לעולם לא נוותר עליה".

"למזלנו בניסיון להשיג את המטרה אין לנו חברה טובה יותר מארה"ב, ולארה"ב אין חברה טובה יותר מישראל. זו חברות ששורדת הרבה מאוד שנים, נשיאים וקונגרסים. זהו חיבור שאי אפשר לערער עליו, ואני רוצה לדון על איך אנחנו מעצבים את הגורל ביחד. לקראת תום כהונתך, אני רוצה לומר לך שהקול שלך ישאר עוד עשורים רבים ויודע שתמשיך לתמוך בזכות של ישראל לשגשג כמדינה יהודית ולהגן עליה".

אובמה הודה לרה"מ ואמר, "הקשר בין המדינות בלתי ניתן לערעור. ישראל היא אחת מבעלות הברית החשובות שלנו, זה עקרון מנחה בנשיאותי שהבעתי בפני רה"מ נתניהו. זהו עיקרון חשוב עבור הביטחון הלאומי של ארה"ב – שישראל תוכל להגן על עצמה ולכן המסמך הסיוע שחתמנו מעיד על כך. מי שמסתכל קדימה בהנהגה הישראלית – להרבה מאוד ביטחון בסביבתה – בתקופה מאוד קשה במזרח התיכון".

אובמה חזר ושוב ושוב על דאגתו העמוקה מההתנחלויות "לבנו יוצא אל אלו שנפצעו – ישראלים ופלסטינים. ישנה סכנה של טרור ופרצי אלימות. אנחנו מודאגים גם מהפעילות בהתנחלויות ומקווים שאנחנו יכולים להיות שותפים אפקטיביים עם ישראל כדי למצוא דרך לשלום. אהיה נשיא רק בעוד כמה חודשים, אך רה"מ יהיה בתפקידו עוד זמן מה. אני מקווה שבשיחות האלה נבין איך ישראל רואה את השנים הקרובות. אני רוצה שהאפשרות לשלום יציב בין ישראל לשכונתיה לצד מולדת פלסטינית – תישאר בחיים".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מה הרעש ברקע? עושים שיפוצים עם איזה קונגו בבית הלבן?
    לא יכלו להפסיק לכמה דקות?

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב