אובמה לצד קלינטון: "הילרי ראויה לנשיאות יותר ממני" (וידאו)

בצל הסקרים המעניקים לטראמפ יתרון על פני קלינטןן, הועידה הדמוקרטית אירחה הלילה את נשיא ארה"ב ברק אובמה שניסה לשכנע את הציבור האמריקני לבחור בהילרי קלינטון לנשיאה הראשונה בהיסטוריה. צפו

בצל הסקרים המעניקים לטראמפ יתרון על פני קלינטןן, הועידה הדמוקרטית  אירחה הלילה את נשיא ארה"ב ברק אובמה שניסה לשכנע את הציבור האמריקני לבחור בהילרי קלינטון לנשיאה הראשונה בהיסטוריה.

אובמה חתם בנאומו את היום השלישי של הוועידה הדמוקרטית בפילדלפיה."מה ששמענו בשבוע שעבר בקליבלנד לא היה רפובליקני במיוחד או שמרני", עקץ הנשיא, "מה ששמענו זה חזון פסימי של מדינה בה אנו פונים זה נגד זה ונגד שאר העולם. לא היו פתרונות רציניים לבעיות שלנו, אלא רק הפצה של שנאה וכעס. זו לא האמריקה שאני מכיר – האמריקה שאני מכיר מלאה באומץ, אופטימיות וחדשנות; היא הגונה ונדיבה".

 

"לפני שמונה שנים, הילרי ואני היינו יריבים", הזכיר אובמה "נאבקנו זה בזו במשך שנה וחצי – ותנו לי לומר לכם, זה היה קשה. הייתי מותש. כל פעם שחשבתי שניצחתי במירוץ – היא חזרה, חזקה יותר. אבל אחרי שהכל נגמר ביקשתי שהיא תצטרף לצוות שלי והיא קצת הופתעה. גם חלק מהצוות שלי הופתע", צחק, "אבל בסופו של דבר היא הסכימה, כי היא ידעה שמה שתלוי בכך גדול יותר משנינו. במשך ארבע שנים היה לי כיסא בשורה הראשונה לצפות באינטיליגנציה שלה, שיקול הדעת שלה והרצינות שלה".

"שום דבר לא מכין אותך לנשיאות – אבל הילרי כבר ישבה בחדרים האלה" הזכיר אובמה, "היא הייתה חלק מקבלת ההחלטות האלה והיא יודעת מה ההשלכות של ההחלטות שמתקבלות בחדרים הללו – וגם במשברים היא מקשיבה לאחרים, שומרת על קור רוח ומתייחסת לכולם בכבוד. לא משנה כמה פעמים מנסים להפיל אותה, היא לעולם לא מוותרת", החמיא. לדבריו, "מעולם לא היה גבר או אישה, גם לא אני או ביל, שהיו יותר ראויים לכהן כנשיאת ארצות הברית של אמריקה".

 

כשאובמה הקריא את שמו של טראמפ, הקהל פצח בקריאות בוז. "אל תצעקו 'בוז' – תצביעו", השיב אובמה, "טראמפ הוא לא ממש איש של פתרונות, או של עובדות. האם למישהו מכם נראה שהאיש שעסק במשך שבע השנים האחרונות מזלזל בעבודת כפיים יהיה המנהיג שלכם? אם כן, תצביעו לו – אבל אם אתם רוצים מישהו שנאבק במשך שנים למען העלאת השכר, למלחמה בוול סטריט, לזכויות עובדים – אז אתם חייבים להצביע להילרי קלינטון", הדגיש.

 

 

"ארצות הברית כבר נהדרת; ארצות הברית כבר חזקה – וזה לא תלוי בדונלד טראמפ, או בכל אדם בודד אחד", הכריז הנשיא. לדבריו, "טראמפ בונה על כך שאם יפחיד מספיק אנשים, הוא עשוי להשיג בדיוק מספיק קולות כדי לזכות – אבל זה הימור נוסף בו יפסיד, היות והוא מזלזל באמריקנים. אנחנו לא חלשים ולא מחפשים מושיע – אנחנו לא שואפים שמישהו ישלוט בנו".

 

"הלילה, אני מבקש שתעשו עבור הילרי קלינטון את מה שעשיתם עבורי", ביקש הנשיא, "עליכם דיברתי כשדברתי על תקווה. אמריקה, את הצדקת את התקווה הזו בשמונה השנים האחרונות – ועכשיו אני מבקש שתצטרפו אליי לדחות את הציניות והפחד, ולהבחור בהילרי קלינטון כנשיאה בהאה של ארצות הברית ולהראות לעולם שאנחנו עדיין מאמינים בהבטחה של האומה הנפלאה הזו. תודה על המסע הנפלא הזה – בואו ניתן לו להמשיך", סיכם את דבריו. עם סיום דבריו, הצטרפה אליו קלינטון על הבמה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.