אובמה: "פוטין מפר את החוק הבינלאומי"

ארצות הברית עומדת חסרת אונים מול התנהלותו של נשיא רוסיה פוטין, והערב  הנשיא ברק אובמה  מחליט שלא לנוח על זרי הדפנה ועוקץ את פוטין, "ההערכה הרווחת היא שמוסקבה הפרה את החוק הבינלאומי" כאשר החליטה לשגר חיילים לאוקראינה.

במקביל, שר החוץ ג'ון קרי בא לקייב, ואמר כי "תוך כמה ימים, יוכרזו עיצומים כלכליים חדשים נגד רוסיה".

אובמה שדיבר בבית ספר יסודי בוושינגטון, הציג את התקציב הפדרלי החדש של הממשל, והקדיש מרבית מנאומו על המשבר הצבאי בחצי האי קרים.

"ככל הנראה, הנשיא ולדימיר פוטין נעזר בצוות פרקליטים, שמפרשים עבורו את החוק הבינלאומי, בצורה שונה מהדרך שבה אנו מפרשים אותה", אמר אובמה. "אך איני חושב שהם משטים במישהו". הדגיש.

לישת הרוסים לאוקראינה "היא לא סימן לכוח, אלא אות אזהרה למדינות הסובבות, ודאגה עמוקה מפני התערבות שכזו בענייניהן". אובמה ציין כי הבוקר הוא כינס את צוות הביטחון הלאומי שלו, לפגישה נוספת ביומיים בנושא המשבר באוקראינה.

הנשיא הרוסי פוטין הגיב הבוקר לפלישת הכוחות הרוסיים לחצי האי קרים. את הדברים אמר במסיבת עיתונאים שכינס במוסקבה, אמר כי רוסיה "לא רואה צורך, כעת, להשתמש בכוח צבאי בחצי האי קרים, אך שומרת לעצמה אפשרות לעשות זאת כמוצא אחרון".

פוטין אמר כי, "הוא אינו מודאג שתפרוץ מלחמה, אנחנו לא מתכוונים להיכנס למלחמה עם העם האוקראיני. אני רוצה לראות שמישהו יפתח באש לעבר האנשים שאנו עומדים לצדם". לדבריו,"באוקראינה משתוללים נאו-נאצים ואנטישמים, והם פעילים במיוחד בקייב".

עוד ציין פוטין כי "התושבים במזרח אוקראינה מודאגים, ואנו שומרים לעצמו את הזכות להשתמש בכל האמצעים האפשריים כדי להגן עליהם, אם הם יבקשו מאיתנו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.