אובמה: "רוסיה טעתה, ארה"ב ואירופה מאוחדים"

נשיא ארה"ב ברק אובמה ונשיאי האיחוד האירופאי התאספו  בבבריסל להקמת חזית משותפת כנגד רוסיה.

אובמה אמר כי בהנהגה הרוסית חשבו שהם יכולים לתקוע טריז בין אירופה לבין ארה"ב דרך תוקפנות, "הוא טעה בחישובים שלו בצורה ברורה". אמר אובמה.

 

אובמה אמר עוד כי כי התיאום בין ארה"ב לבין אירופה בנושא הסנקציות נגד רוסיה היה מצוין,  "אם רוסיה תמשיך במסלולה הנוכחי, הבידוד יעמיק". לדברי אובמה, ממשלו של ולדימיר פוטין ברוסיה טעה אם הניח שלעולם לא יהיה אכפת מפעולותיו באוקראינה.  "רוסיה חשבה שתוכל לפגוע בשיתוף הפעולה בין ארה"ב לאירופה וגם בכך טעתה".

 

"מה שאנחנו עושים עכשיו זה תיאומים לסנקציות נוספות עמוקות יותר אם רוסיה תתקדם ותפלוש לתוך אוקראינה", אמר אובמה. "כדי שרוסיה תרגיש את הלחץ, את ההשפעה של הסנקציות האלה". הוא אמר שהוא מודע לכך ש"תהיה לסנקציות השפעה מסוימת על הכלכלה העולמית, כולל כל המדינות המיוצגות כאן היום", והוסיף שחלק מהמדינות ייפגעו יותר בכלל תלותן באנרגיה הרוסית.

 

לסיום אמר אובמה, כי אירופה צריכה לגוון את מקורות האנרגיה שלה בעקבות המשבר עם רוסיה, שמהווה מקור מרכזי של אספקת גז טבעי לאירופה. אובמה ציין ש"ארה"ב מבורכת בגז טבעי. הורינו לייצא גז טבעי לאירופה בקצב שבו שאירופה צורכת מדי יום"."חנו צריכים לפעול עכשיו כדי להפחית את התלות של אירופה ברוסיה".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.