עימות חזיתי בין אובמה לפוטין: רוסיה וארה"ב הטילו סנקציות זה על זה

נשיא ארצות הברית ברק אובמה פותח חזית מול רוסיה, בהודעה שפרסם אובמה הוא הודיע על הטלת סנקציות נגד רוסיה,  "ההחלטות שרוסיה ביצעה בשבועות האחרונים היו בניגוד לקהילה הבינלאומית" אמר אובמה "ואנחנו הגבנו לצעדים אלה באמצעות סנקציות שהפעלנו כנגד גורמים בממשל הרוסי. אנו מתכוונים לנקוט בצעדים נוספים נגד רוסיה שיבואו לידי ביטוי בסנקציות כלכליות. אנחנו נפעיל סנקציות לא רק על יחידים, אלא גם על הכלכלה הרוסית".

תגובתו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין לא איחרה לבוא, פוטין הכריז כי גם הוא על הטלת סנקציות נגד ארצות הברית, ולאחר מכן פרסם משרד החוץ הרוסי רשימה של 9 בכירים אמריקאים, שכניסתם לרוסיה נאסרה.

"מי שייפגע מהעיצומים יהיו בין היתר הבנק של רוסיה וגורמים נוספים שמסייעים לכלכלה הרוסית כגון אוליגרכים המקורבים למשטרו של פוטין. הממשל האמריקאי והאיחוד"

"פוטין וממשלו צריכים לדעת שצעדיהם אלו ירחיקו אותם מהקהילה הבינלאומית", אמר אובמה והוסיף כי היה מעדיף להימנע מהעיצומים הכלכליים, מכיוון שאלו עלולים לפגוע אף בכלכלה העולמית.

על העם האוקראיני הבטיח אובמה, כי ארצות הברית תספק סיוע לממשלה והעם באוקראינה. "פוטין צריך להבין שהאוקראינים לא צריכים לבחור בין הרוסים לבין המערב, וזה יכול לקרות רק אם רוסיה תכיר בזכויות של העם.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.