אודי סגל מנתח את נאום נתניהו (וידאו)

יממה לאחר נאום נתניהו מעל בימת האו"ם מנתח אודי סגל את הנאום שממחיש שוב למה אזרחי ישראל בוחרים שוב ושוב את ראש הממשלה הרהוט ביותר מאז קום המדינה. { ההפתעה של ביבי }

יממה לאחר נאום נתניהו מעל בימת האו"ם מנתח הכתב המדיני של ערוץ 2 אודי סגל, את הנאום המלוטש שממחיש שוב למה אזרחי ישראל בוחרים שוב ושוב את ראש הממשלה הרהוט ביותר מאז קום המדינה.

סגל סבור כי בנאום הזה היה הכול, "הוא הציג את מפת האיומים על ישראל, התייחס לסכסוך הישראלי-פלסטיני ואף יצא בקריאה נרגשת ליו"ר הרשות הפלסטינית לבוא ולנאום בכנסת. והוא הזמין את עצמו גם לפרלמנט הפלסטיני ברמאללה", אלא שסגל תוהה "האם יש כוונות רציניות מעבר להצהרות או שמא ההזמנה ריקה מתוכן".

צפו בניתוח של סגל

אודי סגל מסכם את נאום נתניהו באו"ם ואת הפגישה עם אובמה – ועונה על השאלות שלכם בשידור ישיר מניו יורק

‎Posted by ‎חדשות 2‎ on‎ חמישי 22 ספטמבר 2016

לדברי סגל, "ההפתעה הייתה – שלא הייתה בכלל הפתעה. הוא לא השתמש באף מפה, ספר או ציור כמו בחלק מנאומיו הקודמים. הפעם הוא נשא נאום שהגימיק שלו היה ההזמנה של אבו מאזן לכנסת. את עצמו הזמין לרמאללה.

על ההזמנה של אבו מאזן לנאום מעל בימת בכנסת "אפשר לקחת ברצינות", סבור סגל, אבל לא בטוח שזה לא יותר מגימיק. למרות שהזמין, נתניהו לא הציג את מתווה התכנית או לכל הפחות את עקרונותיה הכלליים. ללא החלק המהותי זה, הנאום עלול להצטייר בעולם ובאו"ם כניסיון לנגח את הסכמי אוסלו שמזמן כבר פג תוקפם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.