עם המחבלים: אוהד חמו בתוך מחנה הפליטים (וידאו)

כתב ערוץ 2 אוהד חמו נכנס למקום הכי מסוכן בשטחים – מחנה הפליטים בלאטה שבמזרח שכם שהפך לזירת קרב בין המחנות ברשות בשל קרבות ירושה. צפו { "יהיה פה אסון גדול" }

בלב  הסכנה: כתב ערוץ 2 אוהד חמו נכנס למקום הכי מסוכן בשטחים – מחנה הפליטים בלאטה שבמזרח שכם . המחנה  הופך כמעט מדי לילה, כבר תקופה ארוכה, לזירת מלחמה קשה. הקירות מלאים בסימנים שהשאירו יריות הכוחות הפלסטינים – והתושבים חיים בפחד.

בשבוע שעבר, 2,000 שוטרים חמושים מיחידות העלית של הרשות הפלסטינית נכנסו לשלושה מחנות פליטים, השוטרים  צרו על המחנה מכל הכיוונים וניהלו קרבות שנמשכו שעות מול החמושים. "הם בזבזו עלינו תחמושת בשווי שני מיליון שקלים", סיפר מוחמד אל אכבר, שמבוקש על-ידי הרשות הפלסטינית.

מאחורי הקלעים מתחולל קרב ירושה ביום לאחר אבו מאזן,  ברשות הפלסטינית טוענים שאנשי מחנות הפליטים הם אנשיו של מוחמד דחלאן שנוא נפשו של אבו מאזן. ברשות חושדים שאנשי דחלאן נמצאים במחנות ומתכוננים ליום פקודה – לסייע לו להשתלט על הרשות. "דחלאן הוא חבר במועצה המחוקקת, ממחנה הפליטים חאן יונס" מסביר מוחמד. "כל הכבוד לו, אבל אין לנו קשר אליו".

מבוקשי המחנה טוענים כי  היחסים בין המחנות עומדים להתדרדר "אופן התנהלותו של אבו מאזן מול מחנות הפליטים, סופה יהיה אסון", מסביר חאתם אבו ריזאק, מבוקש גם הוא על ידי הרשות. "אנחנו בכל מחנות הפליטים, מאז ומעולם היינו על הכוונת של כוחות הכיבוש והיום אנחנו נרדפים על ידי בני עמינו ממנגנוני הביטחון".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.