אויב החרדים – הודח מתפקידו

יוסי חביליו הודח מתפקידו כיועץ משפטי של ועדת "הראל" – בגלל מועמדותו לראשות העיר ירושלים. זכור מעתירותיו והחלטותיו נגד החרדים, שוב ושוב

בית המשפט קיבל את דרישת ראשי הרשויות של המועצות המקומיות מבשרת ציון ואבו גוש – לפסול את ההליך שבמסגרתו מונה עו"ד חביליו ליועץ משפטי של ועדת הראל. בהחלטה שהתקבלה אתמול, הודח עו"ד חביליו מתפקידו, לא לפני שנמתחה ביקורת חריפה על עצם מינויו ועל  הליך המינוי שהיה פגום ובניגוד למנהל תקין.

חביליו זכור בתפקידו כיועץ המשפטי לעיריית ירושלים, אז דאג להחליט עוד ועוד החלטות נגד הציבור החרדי. גם בהמשך הגיש מספר עתירות שגם הן נועדו להצר את צעדי החרדים בעיר.

בהודעת פרקליטות מחוז ירושלים מ-18.06.18, קבעה נציגת היועץ המשפטי לממשלה, כי יש לקבל את דרישת המועצות המקומיות מבשרת ציון ואבו גוש, להפסקת כהונת עו"ד חביליו מתפקידו כיועץ משפטי של הוועדה המרחבית לתכנון ובנייה "הראל" לאלתר. עוד נקבע בהחלטה כי בקשת הרשויות מקובלת, נדרשת וסבירה, ולפיכך הוחלט לסיים לאלתר את העסקתו של עו"ד חביליו.

במסגרת עתירה מנהלית שהגישו הרשויות המקומיות מבשרת ציון ואבו גוש באוקטובר 2017, דרשו הרשויות להדיח את עו"ד חביליו מתפקידו כיועץ משפטי של הוועדה המרחבית, זאת לאור מינויו של חביליו בניגוד לכללים ולהוראות חוזר מנכ"ל לכאורה – לפיהן בין היתר הטענות להליך פגום, שכן נדרש צינון של 5 שנים בין 2 כהונות של יועץ משפטי.

כמו כן, דרשו הרשויות להדיחו לאלתר לאור העובדה כי הוא עלול להימצא בניגוד עניינים, שעה שהעמיד עצמו לבחירות לראשות עיריית ירושלים. בקשה זו של הרשויות התקבלה וקיבלה גיבוי ותוקף מהיועץ המשפטי לממשלה.

עו"ד שחר הררי אשר ייצג את הרשויות המקומיות ציין בכתב תביעה: "היה על ועדת האיתור לפסול את מועמדותו של עו"ד חביליו על הסף בראשית הדיונים ואסור היה למשיבה (ועדת הראל), כלל לדון במועמדותו של עו"ד חביליו, מאחר והוא לא עמד כאמור בתנאי סף במכרז".

עוד הוסיף הררי: "פגם נוסף בקשר עם עו"ד חביליו נוגע לעובדה כי עו"ד חביליו כתב או לכל הפחות היה שותף לכתיבת המכרז בו הוא עצמו השתתף. לא ראוי כי משתתף במכרז ייקח חלק בכתיבת המכרז, וזאת כדי למנוע מצב בו כותב המכרז מתאים לעצמו את תנאי המכרז ויוצר לעצמו יתרון פסול ביחס לשאר משתתפי המכרז" – לשון העתירה.

גורמים במועצה המקומית מבשרת ציון הביעו השבוע שביעות רצון מההחלטה: "האמת יצאה לאור. המינוי הזה מראש לא היה צריך להיות. אנחנו שמחים שהיועץ המשפטי לממשלה אימץ את דרישתנו לסיום העסקתו של עו"ד חביליו, מינוי שהיה פגום ופסול, בניגוד למנהל תקין. מצער מאוד שמי שאמון לשמור על הכללים והמנהל התקין מקבל מענה מהיועץ המשפטי לממשלה – לפסול את מינויו לאלתר, תוך קביעה שההליך היה פסול מיסודו".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.