"אוי ואבוי לחסיד שהרבי לא הווה אצלו" (וידאו)

ערוץ 20 מציג הצצה לפרק הקרוב של "הולכים לפני המחנה": והפעם על דמות הענק של הרבי מלובביץ זצ"ל {הולכים לפני המחנה}

"למוטיב השביעי, מעבר לפן הדורי, שהרבי בכרונולוגיה המשפחתית הוא השביעי, יש פן נוסף", מספר פרופסור יצחק קראוס מחבר הספר 'השביעי' בפרק של "הולכים לפני המחנה" אשר ישודר במוצאי השבת הקרובה (15.10) בשעה 22:00 בערוץ 20. "המידה השביעית שבין המידות זו מידת המלכות. מידת המלכות, אחת ההגדרות שלה שהיא כלום אבל היא הכל. זה מאפיין של הרבי. בזאת ניתן להבין שלא יהיה מנהיג שמיני לחב"ד. זו המלכות. הדור השביעי הוא הדור האחרון לגלות והדור הראשון לגאולה וזו אחת הסיבות שהרבה מחסידי חב"ד מיחסים לרבי את דמות המשיח".

״לחב"ד אין רבי חדש. אז מה עושים? נוסעים לרבי. נוסעים לנהל את הקשר עם הרבי וזה עובד. מבחינת ההרגשה של החסיד, מבחינת ההתנהגות שלו, מבחינת הקשר שלו עם הרבי אוי ואבוי לחסיד שהרבי לא הווה אצלו". שני עשורים לאחר הסתלקות הרבי מליובאוויטש ודמותו נוכחת בכל רגע ובכל פעילות של מי מבין חסידיו. הערב תחשפו לעולמו ופועלו של הרבי השביעי והאחרון של חסידות חב"ד. צפו בקטע מתוך 'הולכים לפני המחנה', הערב ב-22:00.

‎Posted by ‎ערוץ 20‎ on‎ שבת 15 אוקטובר 2016

הרב משה שילת הסביר: "לא יהיה אדמו"ר שמיני לחב"ד. א. אין אף אחד שיכול להיכנס לנעליים של הרבי, אבל זו הסיבה הטכנית. הסיבה האמיתית יותר היא  שהרבי, שדאג מאד לחסידים ודאג לעם ישראל, וגם כתב צוואה, התעלם לחלוטין מהנושא של רבי חדש".

ד"ר שלי גולדברג, מרצה לקבלה וחסידות מאוניברסיטת בר אילן: "מכיוון שהגענו לדור השביעי ממש האדמו"ר השמיני מבחינתו הוא כל אחד ואחת מאיתנו אם הוא הופך את עצמו להיות כלי קיבלו לאור, חלק אלוה ממעל וממשיך את דרכו של הרבי בלהרבות טוב ועולם חסד ייבנה. זה השמיני".

ד"ר יחיאל הררי, מחבר הספר 'סודו של הרבי': "הרבי אמר כמה פעמים 'איך יודעים שמשהו הוא אמת? מבחן הזמן הוא המבחן המרכזי. אם אנשים מתחברים לתכנים הללו אחרי עשר, עשרים, שלושים שנה כנראה שיש פה משהו מאד אמיתי. אנחנו רואים שהיום יותר אנשים מתקרבים לתכנים, לרעיונות שהרבי קידם ויותר אנשים מקריבים את חייהם כפשוטו במסירות נפש אינסופית במקומות שונים בעולם כדי בעצם לקדם את התכנים הללו. ואם הם מקדמים את התכנים הללו, כנראה שהתכנים הללו לא יגוועו עד שלא יהיה איזה שינוי משמעותי בעולם".

הרב משה שילת: "לחב"ד אין רבי חדש. אז מה עושים? נוסעים לרבי. נוסעים לנהל את הקשר עם הרבי וזה עובד. מבחינת ההרגשה של החסיד, מבחינת ההתנהגות שלו, מבחינת הקשר שלו עם הרבי אוי ואבוי לחסיד שהרבי לא הווה אצלו".

הסדרה  "הולכים לפני המחנה" משודרת מידי מוצאי שבת בשעה 22:00 בערוץ 20 ועוסקת בסיפור חייהם של גדולי הרבנים בדורנו. הסדרה מציגה גילויים חדשים אודות חייהם האישיים של רבנים מובילים מעולם התורה וההלכה, בשילוב ראיונות בלעדיים עם מקורבים שיספרו ממקור ראשון על החיים לצד הרבנים וקטעי ארכיון נדירים אשר חלקם נחשפים לראשונה. את הסדרה יצר וביים יוסי אשדות

הולכים לפני המחנה – סדרת מופת על ענקי הרוח של העם היהודי

הולכים לפני המחנה – בקרוב בערוץ 20!סדרת מופת על ענקי הרוח של העם היהודי

‎Posted by ‎הרב מרדכי אליהו זצוק"ל – האתר הרשמי‎ on‎ ראשון 4 ספטמבר 2016

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.