אוי לבושה: הרב פינטו נכנס לכלא (וידאו)

מאות מחסידיו ליוו את הרב יאשיהו פינטו שנכנס למתקן הרפואי של השב"ס ברמלה, לאחר שננעלו דלתות הכלא הוא החל לרצות את שנת המאסר שנגזרה עליו בגין הרשעתו במתן שוחד לקצין המשטרה אפרים ברכה ז"ל. { תיעוד עצוב}

לאחר אין ספור עיכובים היום (שלישי) בצהריים זה קרה. הרב יאשיהו פינטו התייצב במתקן הרפואי של השב"ס ברמלה,  לאחר שננעלו דלתות הכלא – הוא החל לרצות את שנת המאסר שנגזרה עליו בגין הרשעתו במתן שוחד לקצין המשטרה אפרים ברכה ז"ל.

שעה לפני כניסתו לכלא נסע הרב לבית חולים  לקבלת טיפול רפואי, ולאחר מכן התייצב בכלא איילון.

 באדיבות רשת

הרב פינטו, הורשע במתן שוחד לקצין המשטרה אפרים ברכה ז"ל, הרב חולה במחלת הסרטן – והוחלט לכלוא אותו במתקן רפואי בשל הצורך בהשגחה קבועה.

סמוך לשעה 10:30 יצא הרב פינטו מביתו באשדוד לעבר הכלא, מלווה ברבים ממאמיניו. מסלול השיירה, שהייתה בדרך לרמלה, שינה את דרכו לצורך הטיפול בבית החולים ולאחר מכן המשיך ליעדו.

שעות ספורות לפני מועד כניסתו לכלא, נשא הרב דרשה בפני מאמיניו בישיבת "שובה ישראל" והתייחס למאסרו: "יש לנו ביטחון ואמונה חזקים ביותר, הקדוש ברוך הוא לא נותן לאדם מבחן שהוא לא יכול לעמוד בו". למרות שביקש ממאמיניו שלא להגיע למקום, ההערכה בשירות בתי הסוהר היא שמאות מהם יגיעו ללוות אותו עם כניסתו. בשיעור האחרון שהעביר לפני המאסר הוסיף הרב כי "בישיבה שלנו לא הפסקנו יום אחד, במשך 22 שנים, ללמד תורה ולעשות מעשים טובים. הקרבנו את החיים שלנו למען הכלל. ויתרנו על מחלות קשות שיכולנו לטפל בהם באופן אחר, ועשינו למען כלל הציבור".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.