אוכלים בריא – מעבר לתזונה בריאה

בקרב רוב האנשים, האסוציאציה הראשונה שעולה לתודעה למשמע צירוף המילים "תזונה בריאה", קשורה למיני ירקות משמימים, מוצרים דיאטטיים, גבינות רזות ושאר מאכלים שבלשון המעטה לא מעוררים תיאבון במיוחד. זהו הדין גם בנוגע למשל להרגלי חיים חיוביים אחרים כמו למשל פעילות גופנית סדירה – כולנו יודעים שזה הדבר הנכון לעשות, אבל משום מה הספה או הטלוויזיה לעת ערב, תמיד מזמינות יותר מנעלי הריצה, מכון הכושר והזיעה.

עם זאת, מומחים טוענים כי כל מה שצריך כדי להיכנס לתלם ולהתחיל לעשות משהו חיובי באמת לבריאות הפיזית והנפשית שלכם זה בסך הכול שינוי קטן בגישה ובדיוק על זה רצינו לדבר אתכם.

לחבק את השינוי בשתי ידיים

כל עוד נתמקד באלמנטים הקשים, המסורבלים, הבעייתיים או המאתגרים הכרוכים בשינוי התזונתי, רוב הסיכויים שפשוט לא נוכל להתניע את השינוי ובמידה וכן נצליח להתניע את השינוי חרף הראייה השלילית, רוב הסיכויים שלא נוכל להתמיד בו.

אי לכך, הרשו לנו להציע לכם גישה אחרת לשינוי, הכוללת תועפות של ראייה חיובית והתמקדות באור, באהבה ובקלילות שהשינוי עתיד להכניס לכם לחיים.

במקביל נסו להתמקד בהשפעות השליליות של התזונה הקלוקלת על חייכם: במקום לראות את הממתקים, המאפים והמזון המהיר כמקור לנחמה ולפורקן, הבינו כי מדובר בפתרון זמני ולא יעיל במיוחד, הגובל בהתמכרות. במובן מסוים המזון הלא איכותי, העשיר בשומנים, מלחים וסוכרים, הוא בדיוק כמו הסיגריות שמקצרות לרבים כל כך את החיים – ממכר, משלה ולא מועיל לבריאות שלנו ולו בקצת, אלא רק פוגע בה.

מצד שני התזונה הבריאה מציעה לנו שיפור של איכות החיים, שיפור בהרגשה לאחר הארוחה ובהרגשה הכללית, הארכה של תוחלת החיים והרגשה של קלילות שלא משתמעת לשתי פנים.

אבל מה עם הטעם?

בשנייה שתצליחו לפרק את הסטיגמה שנקשרה בשמו של המזון הבריא, תגלו עולם שלם של מתכונים מופלאים. למעשה אם תצליחו למצוא את האיזון בין הבריאות לבין הפינוק, תגלו שמזונות העשירים מדי בשמן, הם בסך הכול מקור לצרבת ושלפעמים תועפות התבלינים והמלח גורמים לכך שטעמו הטבעי והאותנטי של חומר הגלם האהוב עליכם לא יבוא לידי ביטוי במלוא עוצמתו.

בנוסף חשוב שתיקחו לתשומת לבכם שתזונה בריאה היא בפירוש לא תזונה הדלה בפינוקים ועם השקעה מינימאלית של זמן ואנרגיה תוכלו גם אתם לאתר אפילו מתכוני עוגות מצוינים, מתכוני מאפים ומנות שונות של מאכלים המתאפיינים בטעם משובח ומרקם מזמין.

להפוך את השינוי להזדמנות לשדרוג

אם יש דבר אחד שכדאי שתיקחו אתכם הלאה, זה שצורת ההסתכלות שלכם על השינוי תקבע את סיכויי ההצלחה שלו. אז נכון, אין ספק שלפעמים לעת ערב הרבה יותר פשוט להזמין פיצה עם כל התוספות בשיחת טלפון אחת מאשר לעמוד במטבח, לחתוך סלט מזין ולהכין ארוחת ערב כהלכתה. עם זאת, עם הפיצה באים גם רגשות האשמה, מזדחלת העצלות שנוטה להישאר ללון וכל זה מבלי להזכיר במילה את הכרס הגדלה והולכת.

הירקות לעומת זאת, המהווים את אבני הבסיס של התזונה הבריאה, לא יכבידו על מערכת העיכול ולפיכך לא יחבלו בשינה האיכותית שלכם, יעניקו לכם אנרגיה בדיוק במידה הנכונה ויזינו את כל מערכות הגוף שלכם בוויטמינים ומינרלים חיוניים. אנחנו מאמינים באמת ובתמים שהשינוי האמתי הוא זה שתעשו בצורת החשיבה שלכם. לאחר שתעשו את השינוי התודעתי, השינויים הטכניים יקרו מעצמם. באחריות.

המאמר באדיבות מגזין הבריאות והתזונה IW בו ניתן למצוא תכנים נוספים בנושאי אוכל, דיאטה וירידה במשקל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.