אוכל כשר בטיסות לחו"ל – כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול

שומרי מסורת? יצירת קשר עם חברת התעופה 48 שעות לפני הטיסה תאפשר לכם להזמין אוכל כשר. למרות שקל לעשות את זה מול חברות ישראליות, העניין מסתבך עם חברות זרות והוא מחייב היערכות מוקדמת. בנוסף, כדאי שתכירו את ההבדלים בין איכות המזון וסוגי הכשרות

השגת מזון כשר במהלך טיול בחו"ל הוא רק חלק מרשימת האתגרים שעומדת בפני המטייל הדתי. מצד שני, כמות האנשים שמתעניינים באוכל כשר רק עולה. המשמעות היא שינוי במאזן היחסים בין הלקוחות לבין חברות התעופה, חברות הנסיעות, בתי המלון ועוד.

לפי סקר שנערך בשנת 2012 על ידי מרכז גוטמן במכון הישראלי לדמוקרטיה, מרבית היהודים בישראל אוכלים מזון כשר בביתם, 70% עושים זאת גם מחוצה לו ומעל 63% מקפידים שלא לערבב בין בשר וחלב בכל מקום שבו הם נמצאים. חוץ מזה, 72% מהיהודים מעידים על כך שהם לעולם לא יאכלו בשר חזיר – בגלל המצווה הדתית ולא בגלל שום סיבה אחרת.

הנתונים לעיל מחייבים את הגורמים המסחריים המעורבים בהפקת החופשה להביא בחשבון את החשיבות של הכשרות. במילים אחרות, הנוסעים הדתיים צריכים להבין ששמירה על כשרות היא כבר מזמן לא משימה בלתי אפשרית. כל מה שצריך לעשות הוא להכיר את ההנחיות ולבצע הזמנה מוקדמת בהתאם לתפיסת העולם האישית.

מה ההבדל בין אוכל כשר בחברות תעופה שונות?

חברות תעופה פונות לקהל יעד מגוון. כתוצאה מכך כדאי לדעת שהן חייבות לספק אוכל צמחוני, אוכל דל סוכר וכמובן גם אוכל כשר. בנוסף, תמיד מומלץ להזמין אוכל כשר עד 48 שעות לפני הטיסה ולוודא זאת שנית בעת ההגעה לשדה התעופה. זהו פתרון שעוזר לדתיים ושומרי מסורת להזמין טיסות לחו"ל בלי דאגות מיותרות.

עם זאת, קיימים הבדלים גדולים בין איכות המזון ובין סוג ההכשר בחברות התעופה השונות. בחברת התעופה הישראלית אל על יש מטבע הדברים מבחר רב של מנות כשרות בכל סוגי הטיסות. מנגד, בחברת התעופה הרוסית הגדולה אירופלוט החליטו משיקולי תקציב להפסיק לספק ארוחות כשרות בטיסות שאורכן עד 3 שעות.

בחברת אל על גם ניתן להזמין ארוחות כשרות למהדרין או לבדוק מול הנציגים את סוג הכשרות. באופן עקרוני, בטיסות שיוצאות משדה התעופה בן גוריון האוכל בטיסות אל על הוא בהכשר בד"צ העדה החרדית ירושלים, בעוד בטיסות שיוצאות מניו יורק ההכשר הוא של חברת Regal. גם בטיסות ארקיע כל הכיבוד הוא כשר, ניתן להזמין ארוחה כשרה למהדרין ויש לעשות זאת לפחות 48 שעות לפני מועד הטיסה. כמו כן, בטיסות ישראייר שבהן מוגש כיבוד כל הכריכים והסלטים כשרים בהשגחת הרבנות לוד.

מדריך האוכל הכשר

פירות וירקות חיים הם כשרים בכל מקום ולא מחייבים את חברת התעופה לבצע התאמות מיוחדות. האוכל הכשר נשמר בטיסה בנפרד מהאוכל הרגיל, ולמעשה ישנם תאי אחסון שונים לכל סוגי המזון (לרבות אוכל בכשרות חילאל עבור נוסעים מוסלמים).

גם מים וסודה תמיד יהיו כשרים, אולם יש הנחיות שונות עבור וודקה, בירה, וויסקי וסוגי אלכוהול. מוצרי תינוקות כדאי בכל מקרה להביא מהארץ אבל יש גם מוצרים שניתנים לרכישה במדינות יעד מסוימות באירופה ובארצות הברית, בדרך כלל בהקשר של בד"ץ מהדרין.

בדיקה מוקדמת באתרי האינטרנט של חברות התעופה אמורה למנוע עוגמת נפש ולהעניק לכם את המידע הרלוונטי על סוג ההכשר. לגבי הטעם, תצטרכו לשמוע חוות דעת מאנשים אחרים או להיעזר בניסיון העבר שלכם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.