"תביא את המקובל לבור בקרייה"

'קוקר' חושף פרטים נוספים על אזהרות המקובל של אלי ישי, שהתגשמו אחת לאחת. בשלב מסוים ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט פנה לחבר הקבינט אלי ישי ודרש "תביא את המקובל לבור בקרייה". פרסום ראשון { אולמרט לישי}

מאחורי הקלעים: כשבוע לאחר חשיפת 'מאקו' על כך שמקובל מיסתורי בישראל הזהיר את ישי מתקרית מול חיזבאללה בלב ים, 'קוקר' חושף פרטים נוספים מדברי המקובל והמסרים שהתגשמו אחת לאחת.

ל'קוקר' נודע כי שנה וחצי לפני מלחמת לבנון, התריע המקובל של אלי ישי, מפני מלחמה בצפון. המקובל מנה ופירט בדיוק כמה הרוגים ימותו במלחמה שגבתה מחיר כבד מישראל.

ישי אמר למקובל, כי על פי הנתונים שהוא מקבל מהקבינט, הוא אינו רואה באופק מלחמה עתידית, "לא אמרתי לאף אחד", סיפר ישי למקורביו. חודשיים לפני המלחמה, שוב התריע המקובל מפני המלחמה שתפרוץ, ישי הזהיר את אולמרט, וכך הווה.

לאחר תקרית הספינה המדוברת, בקבינט כבר ייחסו חשיבות לנבואות של המקובל וביקשו להתעניין שוב ושוב בתחזיות, "היה לזה יחס אחר", מספר מקורב לישי, בשלב מסוים, ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט פנה ברצינות לאלי לישי וביקש ממנו להביא את המקובל לישיבת הקבינט, "אולי תביא את המקובל לבור בקרייה?", שאל. ישי ניסה לדחוק ברבו, אך האחרון סירב לבקשה.

כזכור, בכתבה שפורסמה במאקו, נחשף כי באחד הימים האסירים באגף 10 בכלא מעשיהו התקבצו אסירים סביב ראש הממשלה לשעבר, שסיפר להם סיפור על מלחמת לבנון השניה. "בזמן המלחמה אהוד קיבל טלפון בהול מאלי ישי", מספר אחד האסירים. ישי, שהיה אז סגן ראש הממשלה, ביקש לפגוש את אולמרט בדחיפות. הוא סיפר לו שמקובל ידוע העביר לו מסר לפיו החיזבאללה מתכוון לפגוע בספינה של חיל הים. אלי ישי אמר לאולמרט שהוא מאמין לדברי המקובל, ושכדאי לבדוק ולהיזהר.

"אולמרט אמר לו שהוא לא לוקח סיכון, למרות שזה נשמע לו מוזר, והתקשר למזכיר הצבאי כדי שיעביר מסר למפקד חיל הים להיזהר ולהיות בכוננות", סיפר האסיר. "כעבור כמה שעות טיל של חיזבאללה פגע בספינת הטילים אח"י חנית, וארבעה לוחמים נהרגו. אולמרט אמר היה בהלם מוחלט כאשר קיבל את הדיווח הזה. הוא הבין שזה לא סתם צירוף מקרים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.