אולמרט: "ממליץ לביבי להיעלם"

אולמרט מספר בראיון לגיל ריבה בערוץ החדשות (12) על הימים הקשים בתא הכלא ולא שוכח להאשים את ראש הממשלה שחתר כנגדו

לקראת יציאת ספרו החדש, "בגוף ראשון", אותו כתב מבין כותלי הכלא, שובר אולמרט שתיקה ומספר בראיון לגיל ריבה בערוץ החדשות (12) על הימים הקשים בתא הכלא ולא שוכח להאשים את ראש הממשלה. "מישהו ליבה את האש נגדי", משחזר אולמרט הערב (מוצ"ש) בערוץ 12. "פתאום בשנה הראשונה לכהונתי כראש ממשלה – חקירה אחת, חקירה שנייה, חקירה חמישית, חקירה שישית. כל הדברים פתאום צצו בשנה הזאת? זה הגיע למימדים של רדיפה".

צפו בקטע מהראיון

ברק

האם אהוד ברק טרפד את עסקת שליט? צפו בהצצה לראיון הראשון מחוץ לכלא עם אהוד אולמרט – הערב (21:15) בקשת 12

‎Posted by ‎קשת 12‎ on‎ שבת 17 מרץ 2018

לדברי אולמרט,מדובר במאמץ מערכתי שלם ומתוזמר. "בראש ובראשונה היה ביבי נתניהו", מאשים אולמרט. "המחשבה שאני זה שירשתי את אריק שרון לא נתנה לו מנוח. קדימה בראשותי קיבלה 29 מנדטים, שלושה חודשים אחרי שהיא התפצלה מן הליכוד, כשבראשה עומד מי שלא היה צפוי לעמוד בראשה. היא קיבלה הישג אדיר וביבי קיבל 12 מנדטים. זה צרב את ליבו והוא חיפש כל דרך להפיל אותי. תוך גיוס מימונים, תוך הבטחות לאנשים לקידום פוליטי". חוץ מראש הממשלה המכהן, היו לדברי אולמרט גורמים נוספים שביקשו להדיחו: "שלדון אדלסון הקים את עיתון "ישראל היום" כדי להפיל אותי. אחרי זה מיכה לינדנשטראוס, היה מדליף באופן שיטתי. היועץ המשפטי, מני מזוז, אישיות בעייתית מאוד. אני לא יודע להגיד אם מזוז ראוי להיות שופט בבית המשפט העליון, העובדה היא שהוא נבחר. הדרך לשם הייתה דרך פופוליסטית, שאני חושב שהיא לא מכבדת את מי שנהג בה".

אולמרט לא חסך ביקורת מרשויות אכיפת החוק. "פרקליט המדינה לדור, הוא איש הזוי. מהיום הראשון של החקירה החליט מראש מה תהיה התוצאה שלה. נחקרתי בפעם הראשונה במשך שעה בפרשת טלנסקי, אנחנו רואים עכשיו חקירות שנמשכות חודשים על חודשים, וכל הזמן היועץ המשפטי מזהיר מפני הסקת מסקנות. פה, אחרי יום וחצי, אומרים שיש חשש לחייו של טלנסקי. כאילו, מה? אני אפעיל את המוסד, את השב"כ, את סיירת מטכ"ל, כדי לחסל מישהו שאולי אמר עלי משהו? זה דבר הזוי".

אולמרו גם משווה בראיון לערוץ 12 לחקירות נתניהו: ״נפתחו נגדי אין ספור חקירות, אף לא אחת מהן עסקה בתפקידי כראש ממשלה. כל מה שעשיתי כראש ממשלה, מהרגע הראשון עד הרגע האחרון, נסרק במסרקות ברזל. כל מה שנטען נגד ראש הממשלה הנוכחי נוגע רק לתפקידו כראש הממשלה. אני לא עשיתי דבר בנושאים ביטחוניים רגישים, ענייני מדינה רגישים, שנחקר. לכן הסיפור של ראש הממשלה והסיפור שלי – שתי אופרות שונות לגמרי. נכון, אני עישנתי סיגרים. קניתי אותם ועישנתי, בניגוד למישהו שקיבל אותם. מה, לעליזה הייתה סטייליסטית? הייתה לה מאפרת? צבעו לי את השיער? מה קרה לך".

לסיום, הוא יעץ לביבי: "הייתי אומר לו: ביבי, תתפטר באופן אלגנטי. אולי יש סיכוי שתצליח לשמר מינימום של כבוד לדברים הטובים שעשית. לך תברח, תיעלם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.