אופטימיות בהר יונה: בעקבות זיכוי גפסו: אלפי דירות "תקועות" יאושרו

שביעות רצון בקרב עסקני הנדל"ן בהר יונה מזיכויו של ראש עיריית נצרת עילית לשעבר שמעון גפסו שזוכה היום (שני) מעבירות שוחד והפרת אמונים.עסקן בהר יונה שעוסק בנדל"ן סיפר לקוקר כי לא מעט פרויקטיים של קבוצות רכישה נתקעו בדרך מפני הרשעתו של גפסו { זיכוי מפתיע }

שביעות רצון בקרב עסקני הנדל"ן בהר יונה מזיכויו של ראש עיריית נצרת עילית לשעבר שמעון גפסו שזוכה היום (שני) מעבירות שוחד והפרת אמונים.

גפסו  שלקח  על הכתפיים שלו את פרויקט "הר יונה" במטרה לייהד את העיר הערבית זוכה בניגוד לכל הסיכויים ולאחר שזכה לברכות מגדולי ישראל.

עסקן בהר יונה שעוסק בנדל"ן סיפר ל'קוקר' כי לא מעט פרויקטיי של קבוצות רכישה נתקעו בדרך מפני הרשעתו של גפסו, כעת לאחר זכויו ובמידה ויחזור לעירייה, גפסו ישחרר את החסמים שתקעו  אלפי דירות.

 

בכתב האישום נגדו נטען כי במהלך ההתמודדות לראשות העירייה הבטיח גפסו טרם זכייתו למספר פעילי בחירות שידאג לקבלתם לעבודה. בית המשפט המחוזי בחיפה פסק כי הראיות לא מספיקות להרשעה. ייתכן שגפסו, שהשעה את עצמו בעקבות האישום, יחזור לתפקידו – אולי עוד הערב.

במהלך הדיון בכה גפסו מהתרגשות, וביציאה מבית המשפט אמר בבדיחות הדעת: "אני חייב לחזור לעירייה, הסורים על הגדר".

 

השופטת דיאנה סלע נימקה את החלטתה לזכות את גפסו: "מדובר בפוליטיקאי משופשף – לא נעלם מעיני שהנאשם רצה לעזור לפעילים שלו. לגבי הפרת האמונים, מקובלת עלי עמדת הנאשם לפיה הוא לא עזר לאחד המתלוננים".

למרות ניגוד עניינים   השופטת  נמנעה מהרשעתו של גפסו. על התנהלות הפרקליטות מתחה השופטת ביקורת חריפה: "מיעוטן המפתיע של ראיות התביעה בתיק זה והחלל הראייתי שנוצר, נותר ללא כל הסבר".

 

במערכת הפוליטית בירכו את גפסו. השרה מירי רגב, המקורבת לגפסו, בירכה על ההחלטה: "יש צדק. לצערי עד שהאמת זועקת את זעקתה, חולפים להם הימים והמילים נשפכות כמו מים וחורצות את דינם של אנשים חפים מכל פשע".

 

רגב הוסיפה: "שמו ודמו של האדם ושל איש ציבור בישראל הותר מזמן. הסתה פרועה, פסטיבל שקרים וכזבים, כותרות שקריות חסרות אחריות נזרקות לחלל האוויר ואין מי שיחזיר את השד הזה לבקבוק. אני מאושרת עבור חברי היקר גפסו, איש ציבור אוהב אדם וראש עיר טוב ונאמן. הלכתי איתך ברגעים הטובים והקשים כאחד. האמנתי בחפותך והאמנתי תמיד כי המלעיזים יאכלו את הכובע והנה הגיע היום".

 

השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל אריה דרעי בירך גם הוא על זיכויו של גפסו: "הוא עבר ייסורים קשים בשנים האחרונות ואני שמח מאד כי הוא זוכה היום מכל סעיפי האישום ויחזור במהרה לעמוד בראש עיריית נצרת עלית. גפסו הוא ראש עיר מצויין ואני בטוח שכבר בקרוב אעבוד איתו בשיתוף פעולה פורה למען פיתוחה ושיגשוגה של נצרת ושל הגליל כולו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.