אורי אריאל מאשים: "מישהו במשרד האוצר הטעה את היועץ המשפטי"

תוכנית דירה ראשונה ללא מע"מ: שר השיכון אורי אריאל תקף הבוקר את כוונת האוצר להגביל את ההטבה למי שלא שירת לסכום של 600,000 ש"ח, ואמר: "אין דירות בסכומים האלו…מישהו במשרד האוצר הטעה את את היועמ"ש כאילו יש דירות במחיר הזה", אריאל הבטיח: "הרף ישתנה כלפי מעלה"

שר השיכון, אורי אריאל, מבהיר הבוקר (שני) בראיון לגלי צה"ל, כי יפעל לשינוי הרף להטבת 0 אחוז מע"מ למי שלא שירת שירות צבאי או אזרחי. כזכור, בנוסח החוק אותו מתכוון לפרסם משרד האוצר, נקבע כי ההטבה לזוגות בהם אחד מבני הזוג שירת שירות צבאי או לאומי-אזרחי תהיה תקפה בקניית דירה עד לרף של 1.6 מיליון ש"ח ואילו לזוגות שאף אחד מהם לא שירת נקבע רף של 600 אלף ש"ח.

בראיון לגלי צה"ל תקף אריאל את נוסח ההצעה של האוצר ואף יצא בהאשמות חריפות נגד הדרגים שפעלו לאישור הנוסח הזה. "מישהו באוצר הטעה את היועץ המשפטי לממשלה, ואני מציע להתנהג בהגינות כלפי היועץ המשפטי לממשלה. הרף הזה ישתנה ולא ישאר בגובה הזה", קבע אריאל.

השר אריאל ציין בראיון, כי אין בשוק כמעט דירות במחירים כאלו, ועל כן משמעות קביעת הרף הזה היא למעשה הדרה מוחלטת של מי שלא שירת מקבלת ההטבה. לדבריו, העיקרון עליו הצהיר שר האוצר, לפיו אף אוכלוסייה לא תודר מקבלת ההטבה ומאידך תהיה העדפה למי ששירת צריך להישמר. אריאל סיפר כי ההצעה שלו עומדת על רף של 950 אלף ש"ח לדירה למי שלא שירת, אך הסתייג ואמר שהמספר אינו מוחלט.

"ההצעה צריכה לעבור בחוק. אני מעריך שתזכיר החוק יפורסם מחר, לאחר מכן החוק צריך לעבור קריאה ראשונה, להגיע לועדת הכספים ומשם לעבור לקריאה שניה ושלישית. הרף הזה של 600 אלף ש"ח לא ישאר על כנו", אמר אריאל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.