מרכז תקומה הכריע: "נשארים בבית היהודי"(וידאו)

אלי ישי נותר ללא פרטנר: בניגוד לעמדת הרב ליאור ואורי אריאל, החליט מרכז תקומה להישאר בבית היהודי. "מרכז המפלגה החליט שהמפלגה תמשיך לשמור על מסגרת מפלגתית עצמאית בתוך הרשימה המשותפת", נאמר בהודעת המפלגה

מפלגת האיחוד הלאומי-תקומה החליטה שלא להתפצל ממפלגת הבית הלאומי ולרוץ עמה בבחירות הקרובות לכנסת.

הוחלט כי במקומות 2, 9, 14, 18 ברשימה המאוחדת ישובצו מועמדים מטעם האיחוד הלאומי-תקומה. "מרכז המפלגה החליט שהמפלגה תמשיך לשמור על מסגרת מפלגתית עצמאית בתוך הרשימה המשותפת", נמסר מהמפלגה.

בכינוס הסביר השר אורי אריאל את עמדתו מדוע הוא חשב שיש לחבור לאלי ישי אך הדגיש, "כל החלטה שתתקבל אני אקבל ואתגייס אליה".

"המבחן המשמעותי ביותר הוא הגושים בין הימין לשמאל. גודל הבית היהודי לא יכריע את עניין הגושים. אבל אם אלי ישי לא יעבור, יחד עם עוצמה לישראל אנחנו נאבד בין 7-5 מנדטים. אין לנו היתר לאבד אפילו 3 מנדטים", אמר אריאל.

אריאל הוסיף "אלי ישי – איש צנוע, אין שום חשדות לחוסר ניקיון כפיים מצידו, עזר לכל דבר בהתיישבות שרק יכל בתפקידים שהיה בהם, בילה חודשים בגוש-קטיף, האיש שירת בצה"ל ואומר מי שלא לומד, שילך לצבא".

אריאל הדגיש, "יכולנו להביא לכם הסכם חתום ולבקש תאשרו או שלא תאשרו. זה עובד ככה ביש עתיד של יאיר לפיד וגם בתנועה של לבני או אצל ליברמן. חשוב לי להבהיר כאן שאני אקבל כל החלטה שיחליט המרכז ואני אתגייס לכל משימה שתוחלט על ידי המרכז, בין אם זה ימצא חן בעייני ובין אם לאו.

איש תקומה, נתן (נוס) נתנזון, עידכן הערב  את חברי המפלגה כי בכוונת הרב דב ליאור לפרוש אם תקומה לא תתפצל. בכוונת הרב לתמוך באלי ישי.

נציין כי הרב ליאור בדעת מיעוט בתקומה מאחר והרב חיים שטיינר, הרב איסר קלונסקי והרב גדעון פרל מתנגדים לפיצול הציונות הדתית ומצדדים באחדות עם הבית היהודי.

צפו: ח"כ יוני שטבון בראיון על אפשרות לשילוב נשים במפלגתו של ישי

[alooma ref="d0c324fa12c58655dd7b0a8c3615d158.mp4" src="1" autoplay="1" pid="0"]

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הכל לטובה, החרדלים האמיתיים יצביעו לאלי, ואין לאריאל שליטה במפלגה. ה' מסדר את מי שעוסק בצרכי ציבור באמונה

  שסניק לשעבר |
  הגב
 2. עכשיו אני מצביע לישי בלב שקט, בלי הצל של אריאל שהיה שותף לגזירות הבית היהודי.

  וישי יקבל את מצביעי החרדלים, הם יצביעו כהוראת רבותיהם לישי, והרווחנו מכל הכיוונים, גם לא צריך לשלם מקומות לאריאל, וגם החברה שלו מצביעים לישי.

  מרן עוזר לישי |
  הגב