בדרך לממשלה? דרעי: "יש דיבורים"

בעקבות הפרסום ב'גלובס' על המגעים להכנסת החרדים לקואלציה, החרדים מגיבים: דרעי: יש דיבורים – מקרובי ליצמן מכחישים

בעקבות הפרסום ב'גלובס' על המגעים להכנסת החרדים לקואלציה, התייחס  יו"ר ש"ס אריה דרעי לפרסומים והגיב: "אין מגעים", הוא אומר ל'קוקר', "יש דיבורים", הוסיף,  "אנו לא רואים עניין לתמוך בממשלה מבחוץ".

חבר הכנסת יעקב ליצמן סירב להגיב, בסביבתו מדובר בדיווח שאינו מבוסס.

 מנגד, חבר הכנסת אלי ישי אמר בתגובה:  אני בעד קואליציה רחבה אבל לא ממשלה רחבה, נתמוך בבממשלה מחוץ לקואליציה, אני לא רואה צורך להכנס לממשלה".

 מוקדם יותר, פורסם בגלובס כי  על רקע ההסלמה במצב הביטחוני פתחו אמש (ג') בסביבתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, במגעים לצירוף הסיעות החרדיות לקואליציה במטרה להקים ממשלת אחדות לאומית.

גישושים דומים עם החרדים התקיימו כבר בשבועות האחרונים אולם עד כה היה ברור שהצטרפותן של ש"ס ויהדות התורה לממשלה תוביל לפרישתה שליש עתיד שלא הסכימה לשבת סביב שולחן הממשלה עם החרדים.

אמש, עם התגברות הירי, נשלח נציג מטעמו של ראש הממשלה לבדוק את ייתכנות המהלך אל מול ראש הסיעות החרדיות – יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי וראשי יהדות התורה חה"כ משה גפני יעקב ליצמן. בשיחות שקיים עימם הביעו החרדים נכונות לחבירה לממשלה. לדברי גורמים המקורבים למהלכים, בשלב הזה לא דרשו כל תמורה בעבור הצטרפותם.

גורמים בקרב ראשי הסיעות החרדיות אישרו את הדברים ואמרי כי "האופציה שהחרדים יצטרפו עכשיו היא ריאלית ורצינית", למרות האיבה ששררה בין נתניהו לחרדים על רקע אישור החוק שמחייב את החרדים בגיוס ועל רקע אי צירופם בקואליציה הנוכחית. "נתניהו רוצה להראות לעולם שיש לו גב פוליטי בבית, שהוא לא רק ראש ממשלת ימין קיצוני, והחרדים רוצים להוכיח שהם מסוגלים להיות אחראיים ולנטרל את האיבה האישית שלהם לראש הממשלה. לנתניהו תהיה תמיכה מקיר לקיר למהלך", אמר

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.