אורי אריאל על משלחי עפיפוני החבלה: "לא להרוג אותם; הם בני אדם"

שר החקלאות אורי אריאל מפתיע: "לא חושב שצריך להרוג אנשים בגלל העפיפון, אנחנו בני אדם והם בני אדם, ואנחנו לא הורגים כדי להרוג"

36 דליקות פרצו בעוטף עזה בימי שישי ושבת האחרונים, בעקבות עפיפוני תבערה שנשלחו מרצועת עזה. הדליקות גרמו לנזק רב לתבואה לחקלאים.

למרות זאת, שר החלטות אורי אריאל מ'הבית היהודי' אמר בראיון למנדי ריזל ברדיו 101.5 כי יש להתייחס למחבלים המשלחים עפיפונים, כבני אדם כמונו.

השר אריאל אמר: "אני לא חושב שצריך להרוג אנשים בגלל העפיפון הזה. צריך להיות פה, מצד אחד מאוד תקיפים, וכמו שאמרתי לירות ברגליים, לירות בברכיים. זה לא דבר קל להיות נכה כל החיים.  מה שלא מסכן חיי אדם יש לו דין אחר מאשר סכנת חיים באמת ואי אפשר לומר שפה יש סכנת חיים. עכשיו, אני ודאי לא מגן עליהם. אני הראשון שהצעתי לירות בהם, אבל על מנת לפצוע ולא על מנת להרוג. אנחנו בני אדם והם בני אדם ואנחנו לא הורגים כדי להרוג. אני חושב שכדי להרתיע מספיק לירות ברגליים, זה עוד לא נוסה".

אריאל התייחס גם לטענות החקלאים ולפיהם משרד החקלאות לא יפצה את מי שהזדרז לקצור את התבואה – בגלל טרור השריפות – אם עשה זאת לפני 18.10 והבטיח כי כל "בקשה שתגיע אלינו, לא משנה מאיזה תאריך, תיבדק באופן ענייני".

שר החקלאות גילה עוד כי ישראל שקלה למנוע ייבוא חקלאי מעזה. "שקלנו, דיברנו עם החקלאים. הבקשה הייתה שלא נפסיק. זה לא כי הם מאוהבים בעגבניות של עזה. הם מבינים שאם השער ייסגר למעט מאוד, לטונות הבודדות האלה, שמבחינת השוק לא מהווים שום עניין, אז עזה לא תייבא את הפירות מישראל – שזה בערך סדר גודל של פי 30, שהם שולחים אלינו. ואז ההפסד של החקלאים בארץ כולה, יהיה כזה שחבל על הזמן".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.