אורלי וגיא מסיתים בקליפ נגד החרדים: "הוא מצטער שהוא ברא אותם"(וידאו)

ההסתה מחלחלת: קליפ ששודר ב'ערוץ 10' בעקבות 'מצעד התועבה' מציג תמונות חרדים – אברכים ובחורי ישיבה מאירועים שונים, על רקע שירו המסית של יונתן גפן: "הם חושבים שהוא אוהב אותם והוא מביט מעל, אל השקיעה ומצטער שהוא ברא אותם כי הם מקלקלים את הבריאה". גולשים הגיבו בזעם: "תתביישו לכם באותה נשימה בה אתם מדברים על 'אחדות' אתם מלבים אותה ע"י השיר הזה שכולו רוע"

זעם גדול בקרב גורמים חרדיים על 'ערוץ 10' ותכניתם של אורלי וגיא המשודרת בשעות הבוקר שלטענתם הסיתה הבוקר (שני) נגד המגזר החרדי, בכך ששידרה הבוקר קליפ בעקבות 'מצעד התועבה' ובו תמונות חרדים – אברכים ובחורי ישיבה מאירועים שונים, על רקע תמונות החרדים הושמע שירו המסית של יונתן גפן: "הם חושבים שהוא אוהב אותם והוא מביט מעל, אל השקיעה ומצטער שהוא ברא אותם כי הם מקלקלים את הבריאה".

קודם שידור הקליפ הפיצו אורלי וגיא את הידיעה הבאה בדף הפייסבוק של התכנית: "בוקר טוב חברים. באמצע שנות השבעים יונתן גפן כתב שיר שנקרא- הם מסתירים את אלוהים".

"השיר שהולחן על ידי דני ליטני, כוון אז כנגד החרדים בעיקר בגלל התפרעויות שלהם בימי שבת כנגד כלי רכב והתערבותם בחיי החילונים במדינה. כמעט ארבעים שנה אחרי, הכנו קליפ עם השיר המצמרר הזה מאז. התמונות, הן מהשנים האחרונות והזוועה, כפי שאתם יודעים- גדולה. כבר באים". כתבו.

[vimeo 135282508 w=500 h=267]

הגולשים ברובם לא אהבו את שידור הקליפ וטענו לסתה חמורה ולהגברת להבות השנאה מצידם של אורלי וגיא: "עליכם נאמר, הפוסל במומו פוסל, במקום להרגיע את הרוחות את פותחים במסע הסתה נגד מאות אלפי אנשים שלא היה להם שום קשר לרצח המזעזע במצעד, להזכירכם בישראל ישנם מאות אלפי חרדים , את הרצח ביצע אדם אחד , ואתם כאילו באים בשם השלום והאחוה, תתביישו לכם". הגיב הגולש אלי כהן.

גולש נוסף הגיב: אורלי הרגע דיברת איך יוצאים מהשנאה הזו ובאותה נשימה אתם מלבים אותה ע"י השיר הזה שכולו רוע איך זה מסתדר.מה המסר ומה תרם השיר הזה להרגעת הרוחות.

פנינו לגיא מרוז לקבל את תגובתם אך זו לא נתקבלה עד לפרסום הידיעה, לכשתתקבל, נפרסמה.

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ואף שאלה איך הגיע הציבור החרדי שיתעבו אותו כל כך

  יוסי בן עזרא |
  הגב
 2. רק אשכנזים שונאי דת אין זמר חילוני מזרחי שישיר נגד הדת

  מוטי |
  הגב
 3. התרגדיות נגד החרדים בכלל לא בגלל החום, זה בגלל שהצניעות צריך שיפור גדול ומיד "וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ" הוא הרי פסוק בתורה. חזקו ויאמץ לבבכם, וכבר ידוע מכתבו של החפץ חיים זיע"א משנת תרפ"ד הנדפס בסוף מכתבי הח"ח, אל כבוד הרבנים והאדמו"רים בדבר התבערה הגדולה אשר נפלה בכרם ישראל ע"י "המודה" – האופנה הגרועה. וכתב שם שחובה על כל איש ישראל וביותר על הרבנים ועל כל החרדים לדבר ד' לדרוש ברבים מגודל הענין הזה הנוגע לקיומנו ולהצלחתנו בגוף ובנפש בזה ובבא ויתקיים מאמר הכתוב והיה מחניך קדוש עכ"ד.

  אורך השמלה לא יהיה פחות בכל אופן של תנועה – קימה, ישיבה וכיוצא, שהשוק באשה הוא מהברך ועד הקרסול מחוסה לגמרי, וממילא מקום זה חייב להיות מכוסה בשמלה רחבה כדין ולא די בגרביים, וכן מבואר ב"ערוך השולחן", "חיי אדם", שו"ע הגר"ז, "הבן איש חי", "שו"ת מנחת יצחק", "שבט הלוי", הגרש"ז אוירבאך, אי לכך בוודאי כך ראוי לנהוג, וכמו שנכתב שישנם אי אלו שבדו מליבם להוציא דיבה על שמלות ארוכות שהינן "רחוביות", ברור שזו עורמה של היצר לפגוע ב"ירך יעקב", וכידוע שכשקול יעקב מצפצף, אין ידי עשו שולטות. דוקא נגד עשו מספיק תורה לנצח. אבל נגד ישמעאל שיש להם מעלה בצניעות, לא מספיק תורה, וצריך לחזק את הצניעות אצלנו היהודים ובפרט החרדים. צניעות היא המצוה העיקרית בה תלוי כל יסוד ובנין היהדות.

  והנה הנביא מונה את הצניעות כאחת משלושת הדרישות הבסיסיות מכל אדם מישראל "הִּגִיד לְָך אדָם מַה טֹוב ומָה ד' דֹורֵש מִּמְָך, כִי אִם עֲׂשֹות מִׁשְּפָט, וְַאהֲבַת חֶסֶד, וְהַצְנֵעַ לֶכֶת עִם אֱֹלקֶיָך", שלושת העקרונות הללו שדורש מאיתנו ד' הם פינה ויתד לשלמות האישיות. לפיכך דרישות הצניעות בלבוש ובהנהגות האשה הינן פועל יוצא מחובת הצניעות הכללית. הצניעות מתמקדת בהפנמה וברוחניות בעוד שההחצנה מתמקדת בראוותנות ובגשמיות. ולשומעים ינעם ועליהם תבוא ברכת טוב.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. אני המום איך ציבור שחושב את עצמו לתרבותי שומע זוג הולכי רכיל ומוצאי שם רע במעטה של יושר?
  [הרי תמיד סגנון הכתבות שלהם זוועה, כפי שאתם יודעים- זוועה גדולה]

  אנו דוסים! |
  הגב