אורן חזן כאיום קיומי על מדינת ישראל / שלומי סגל

העליהום נגד חבר הכנסת אורן חזן, הפך למוגזם מידי. אם עד היום התרגלנו שבמקום להתעסק בבעיות של מדינת ישראל מבריחים אותנו לעבר איום הגרעין האיראני, כעת מבריחים אותנו לעבר חבר כנסת צבעוני ולא חכם במיוחד. {דעה}

היה זה השבוע של אורן חזן. בהחלט, מי צריך את איראן כאשר יש את אורן חזן? בתקופת הבחירות אהבו ללעוג על נתניהו הבורח כל העת לעבר האיום האיראני. הכלכלה בקריסה? איראן. לאזרחים אין כסף לקנות דירה? איראן. כאשר חתמו ששת המעצמות על ההסכם הגרעיני מול הרפובליקה האסלאמית, היה מי שחשב כי עכשיו הגיע הסוף של נתניהו. שוב לא יוכל לברוח למחוזות איראן. עד שהגיע אורן חזן והציל את המצב.

לפתוח יום אחרי יום את העיתונים ולגלות כותרות שליליות על אורן חזן כביכול הוא אשם בכל תחלואי מדינתנו הקטנה. הבן אדם אולי לא צדיק בסדום, אך מכאן עד לסערה סביב כל מילה היוצאת מפיו, הדרך עדיין רחוקה. רחוקה מאוד. כך הפך חבר כנסת צעיר לאיום הקיומי של מדינת ישראל. איום המתחרה עם האיום האיראני, העיקר שלא צריכים לעסוק במהות. יש כותרת צבעונית ומעניינת.

בואו נתייחס רגע לסרטון שלו עם העימות מול חברת הכנסת קארין אלהרר. אורן חזן אכן נהג בחוסר רגישות משווע כאשר שאל אותה אם היא צריכה שיצביעו במקומה. תקשורת שפויה הייתה שואלת את השאלה המתבקשת: האם אכן הצביעו עבורה? (סרטון מתעד שהתשובה חיובית), האם יו"ר הכנסת אישר להצביע במקומה? אך בישראל מעדיפים לתקוף את אורן חזן. מה לא עושים בשביל כותרת.

אך אם כבר כותרת, מדוע לא להתייחס לצעקותיה של אלהרר? חזן הושעה לחודש ימים מדיוני המליאה בשל התנהגותו כלפיה, והיא? כלום. "אתה אפס", "זבל" והקללה: "תמות" נשמע בבירור בתיעוד המצולם של אותה תקרית מביכה. בעניינה כלל לא התקיים דיון בוועדת האתיקה שבחרה להעניש בחומרה את אורן חזן.

אך לא רק התקשורת וועדת האתיקה. מבקר המדינה יצא השבוע גיבור על חלשים כאשר האשים את אורן חזן מיודענו בכך שהגיש תצהיר שקרי על הוצאותיו בפריימריז. כמה עשרות אלפי שקלים שזכו לכותרות ראשיות, בעוד הרשעתו, באותו יום, של פואד בן אליעזר בקושי זכתה לאזכור בעיתונים הגדולים שיצאו יום לאחר מכן. כולם חגגו על אורן חזן אך חלילה לא על יקיר השמאל.

אין כאן שום כוונה להצדיק את התנהלותו של הח"כ הצעיר, אך בהחלט נקודה למחשבה וקריאה לכולם להכנס לפרופורציות המתאימות בכל הנוגע לסיקור העוין לה הוא זוכה, שלא בצדק.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.