אושוויץ: "המקלחות לא יוסרו"

מבקרים ישראלים גילו בכניסה למחנה אושוויץ-בבירקנאו מקלחות, בהנהלת אתר ההנצחה מסבירים: "הצבנו את המקלחות כדי להקל על עומס החום הכבד השורר בפולין

בכניסה למחנה ההשמדה הוצבו מקלחות שמעוררות אסוציאציות בקרב היהודים במקום. אך מנהלת המקום שהציבה את מקלחות טוענת כי המקלחות נועדו לשרת את האזרחים בגלל החום הכבד:

הנהלת אתר ההנצחה אושוויץ-בירקנאו מנמקת את ההחלטה השנויה במחלוקת להציב מקלחות במקום והשיבו לפניית חדשות 2 Online בנושא, זאת לאחר שמבקר ישראלי במקום נחרד לגלות את המקלחות בכניסה לאתר – מה שהזכיר את המקלחות בהן הושמדו יהודים בתקופת השואה.

"בגלל גל החום הכבד ששורר בימים האחרונים בפולין, הצבנו מקלחות בסמוך לכניסה לאתר כדי לצנן את האוויר. המקלחות ממוקמות באזור ללא צל, וזו הדרך היחידה של מבקרים להתקרר, במקום בו אוספים את הכרטיסים לכניסה למוזיאון", הסבירו באתר.

"כבר חווינו מספר מקרים של התעלפויות, אנחנו לא רגילים לטמפטורות גבוהות כל כך בפולין בקיץ. לכן היינו חייבים לספק מענה למבקרים הרבים ולהציב מקלחות לצינון. הן יוסרו כשמזג האוויר יתקרר", הוסיפו.

מאיר בולקה, ישראלי הגיע לסיור במחנה – ונחרד לגלות את המקלחות בכניסה. "בני הנוער שהיה שם לא כל כך שמו לב לזה והתייחסו לזה בשעשוע, אבל לי זה עשה דה ז'ה וו של טיהור והשמדה במקלחות", סיפר בולקה. "אנשים עברו שם ועשו מקלחת".

 

בולקה מיהר למשרד הראשי והלין בפני אחת העובדות על התופעה. "היא אמרה שזה הפתרון שהם מצאו כדי להצטנן מפני החום", סיפר. בזמן ביקורו של בולקה שרר במקום חום כבד של 37 מעלות. "כמובן שהיא התנצלה על זה שכך אני מרגיש אבל מעבר לזה לא עשו כלום".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.