אושרה דחיית הריסת הבתים בשכונת 'נתיב האבות'

נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, החליטה לאשר את בקשת המדינה לדחות ב-3 חודשים את הריסת הבתים בשכונת נתיב האבות ביישוב אלעזר.

נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, החליטה היום (ד') לאשר את בקשת המדינה לדחות ב-3 חודשים את הריסת הבתים בשכונת נתיב האבות ביישוב אלעזר.

במקביל, הבהירה נשיאת בית המשפט כי היא אינה מתכוונת לאשר ניסיונות להסדרת חלק מהבתים.

"לאחר שעיינתי בבקשה מטעם משיבי המדינה ובתגובות הצדדים האחרים, אני סבורה כי במקרה הנוכחי מתקיימים טעמים המצדיקים לתת ארכה קצרה לביצוע פסק הדין, ולו לפנים משורת הדין. בקשת משיבי המדינה עולה כי מאמצים שנעשו להגיע לפתרון מוסכם נשאו פרי, ובעקבותיהם הושגה התחייבות בלתי מותנית מצד תושבי המבנים המיועדים להריסה לפינוי בדרכי שלום ובלא התנגדות", כתבה חיות בפסק הדין.

היא הוסיפה כי "התכנית להכשרה בדיעבד של חלקי המבנים עדיין לא פורסמה למתן תוקף וטרם הסתיים המועד להגשת התנגדויות לה. משכך, האפשרות להוצאת היתרי בנייה מכוחה עודנה תיאורטית. יתר על כן, מבקשת משיבי המדינה אף עולה כי לשם הסדרת המבנים נדרש לשנות את תחום השיפוט של היישוב אלעזר, אולם ככל הנראה גם מהלך זה טרם הושלם. ההיתכנות התכנונית להכשרת חלקי המבנים אינה ברורה, וממילא לא נמסרה הודעה לבית המשפט על כך שהוצאו להם היתרי בנייה. לפיכך, אינני סבורה כי חל שינוי נסיבות המצדיק לשנות מהכרעתנו בבקשה הקודמת ומפסק הדין".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.