אושר בממשלה: הפחתת תעריפי המים בגובה המע"מ

הממשלה אישרה פה אחד את הצעתם של שר הפנים אריה דרעי ושר האוצר משה כחלון להפחית את המע״מ על תעריפי המים הנמוכים לשכבות החלשות {הישג לדרעי}

הממשלה אישרה פה אחד את הצעתם של שר הפנים אריה דרעי ושר האוצר משה כחלון להפחית את המע״מ על תעריפי המים הנמוכים לשכבות החלשות.

ההחלטה מצטרפת לרפורמת השר דרעי שאושרה בכנסת ובממשלה לאחרונה להפחית התעריפים בגובה המע״מ על כל התחבורה הציבורית – החלטה שתיכנס לתוקף כבר בתוך שבועים ב-1 לפברואר הקרוב. עלות ההחלטות שאמורות לחסוך בממוצע 2,500 שקלים לחודש למשפחות מהשכבות החלשות היא כמיליארד שקלים.

עם אישור הרפורמה אמר שר האוצר משה כחלון: "זהו צעד נוסף במסגרת המלחמה שלנו ביוקר המחייה וצמצום הפערים החברתיים בישראל. המהלכים הללו יטיבו בעיקר עם מעמד הביניים והשכבות החלשות ויסייעו לצמיחת המשק"

שר הפנים אריה דרעי אומר : ״התחבורה הציבורית והמים הם שניים מהמוצרים הבסיסיים ביותר ואני שמח שההנחות הללו יובילו לכך שמשפחות רבות בישראל יהנו מהנחות של אלפי שקלים בשנה. סיעת ש״ס בראשותי העבירה את הכספים הקואליציוניים בסך 680 מיליון שקל להפחתת המע״מ בתחבורה הציבורית ולאחר ששר האוצר כחלון הבין שמדובר בנושא חברתי ממדרגה ראשונה הוא נענה לבקשתי להוסיף עוד כ-300 מיליון שקלים לטובת ההנחה במים. גם הענקנו הנחות גדולות וגם לא פגענו במעמ האחיד.

השר דרעי הוסיף: ״הבטחתי במערכת הבחירות להוריד את המע"מ על מוצרי יסוד והיום אני מקיים. אני מתחייב להמשיך בכך גם בהמשך״.

גם ראש הממצלה בירך ואמר: ‏"זהו צעד חשוב נוסף להורדת יוקר המחיה, כדי להקל על אזרחי ישראל ולהמשיך את הצמיחה הכלכלית של המשק."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.