אושר בקריאה ראשונה: חובת הצבת מכשירי החייאה במוסדות חינוך

מכשיר ההחייאה הוא אוטומטי ונותן הנחיות קוליות בעברית

מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק לימוד עזרה ראשונה בבתי ספר (תיקון) (החזקת מכשירי החייאה וערכות עזרה ראשונה בבתי ספר), התשע"ח-2018 של חבר הכנסת יעקב מרגי וקבוצת חברי כנסת, אליה הוצמדה הצעה דומה של ח"כ אחמד טיבי.

מוצע לתקן את חוק לימוד עזרה ראשונה בבתי ספר ולקבוע כי בכל בית ספר שלומדים בו מעל 500 תלמידים, יוצב מכשיר החייאה אחד לפחות במקום מרכזי ונגיש וכן כי בכל בית ספר תהיה ערכת.

בדברי ההסבר נכתב: "חוק הצבת מכשירי החייאה במקומות ציבוריים, התשס"ח–2008, קובע חובה של מחזיק במקום ציבורי המנוי בתוספת כגון קניונים, משרדי ממשלה ורשויות מקומיות, שדות תעופה, מקומות עבודה ומוסדות להשכלה על-תיכונית, להציב מכשיר החייאה במקום הציבורי שברשותו, במטרה לאפשר טיפול ראשוני מידי במי שלקה בליבו. חוק לימוד עזרה ראשונה בבתי ספר, התשס"א–2001, מגדיר את החובה של לימוד הגשת עזרה ראשונה. התיקון בא להוסיף את חובת הימצאותו של מכשיר החייאה בבית הספר. מכשיר ההחייאה הוא אוטומטי ונותן הנחיות קוליות בעברית, כך שכל אדם, גם אם לא קיבל הכשרה רפואית, יכול להשתמש בו כדי להציל חיים, עד להגעת הצוות הרפואי למקום האירוע.

מוצע להוסיף חובה להציב מכשיר החייאה גם במוסדות חינוך, בדומה לחובה שקיימת במדינות אחרות, כדי לאפשר טיפול רפואי מידי והצלת חיי אדם של מי שנמצא בשטח בית הספר ולוקה בליבו."

ח"כ מרגי: "צריך לומר בכנות שהצעת החוק הזו לא זולה ובהערכה כללית היא תעלה 17 מיליון ₪ . לכן תחמנו את זה בשלב ראשון בבתי ספר מעל 500 תלמידים וכולנו תקווה שתהיה החלה הדרגתית גם על בתי ספר קטנים יותר."

12 תמכו בהצעה והיא תועבר לוועדת חינוך.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.