אושר: הקצאת מגרש לבית כנסת בשכונת נווה יעקב

לאחר משא ומתן בין נציג המתפללים עו"ד אלקנה הולצר ומנכ"ל העירייה מר אמנון מרחב ובעזרתם של מ"מ וסגן ראש העיר יוסף דייטש, וסגרה"ע ישראל קלרמן, {בתיווכו של עו"ד אלקנה הולצר}

בשבוע שעבר ( יום ה' ) אושרה הקצאת שטח לשימוש עבור בניית בית כנסת מרכזי לתושבי האזור המתחרד בשכונת נווה יעקב בירושלים. האישור הגיע לאחר שראש העיר ניר ברקת הנחה את הגורמים הרלוונטיים, לפעול בהליך מזורז לאישור ההקצאה לצורך הצבת קרוואן עבור בית כנסת לציבור החרדי בשכונת נווה יעקב. זאת בתום חודשים של מאמצים מרובים שהשקיעו בנושא זה מ"מ ראש העיר  יוסף דייטש, סגרה"ע ישראל קלרמן, חבר המועצה הרב שלמה רוזנשטיין, ונציג המתפללים עו"ד אלקנה הולצר.

שכונת "נווה יעקב מרכז", אוכלסה בשנים האחרונות במשפחות חרדיות. כשבמשך תקופה ארוכה שוכרים התושבים מקומות ארעיים ובלתי סבירים לצורך הפעלת בית כנסת, לפני כשנה וחצי, לאחר שלא היה מקום חלופי למקום תפילה באזור, נאלצו התושבים להציב קרוואן על שטח ריק בפאתי השכונה. בעיריית ירושלים דרשו מבני הקהילה לפנות את הקרוואן לאלתר, משום שהוצב ללא האישורים הנדרשים ואף הוצא נגדו צו הריסה מידי. בפעילות מאומצת הצליח נציג המתפללים עו"ד אלקנה הולצר הפועל בהתנדבות ובמסירות למען בית הכנסת, למנוע את ההריסה ולהגיע להסדר מול מנכ"ל העירייה עו"ד אמנון מרחב בבית המשפט על פינוי המבנה בהסכמה תוך שמירה על שלמותו ואף הגיע לשטח בשעות הלילה המאוחרות ע"מ לפקח ולשמור על התחייבות העירייה.

צילום אלחנן נאמן
צילום אלחנן נאמן

בפגישה שנערכה בלשכתו של מנכ"ל העירייה ובהשתתפות עו"ד הולצר, וישראל קלרמן הוחלט כי העיריה תשקיע מאמצים כדי לגבש תקדים משפטי שיאפשר את החזרת הקארוון ומציאת פתרון זמני ונחוץ עבור בני הקהילה, לאחר התייעצות עם היועץ המשפטי של אגף הנכסים בעיריית ירושלים גובש מתווה משפטי הקובע כי ניתן להגיש בקשה להקצאה לטובת שימוש לבית כנסת על הקרקע. המתווה המשפטי קבע כי ניתן לצאת בהליך ההקצאה תוך התחייבות כי העמותה תפעל להסדיר שימוש חורג במגרש.

לפני כחודשיים התקיימה פגישה בלשכתו של ראש העיר מר ניר ברקת בנוכחות ממלא מקומו יוסף דייטש, שלמה רוזנשטיין ומנכ"ל העיריה בפגישה זו קיבל ראש העיר את המלצתם לאישור המתווה המשפטי והנחה את מנכ"ל העיריה לקדם את המהלך ולהוציאו לפועל. ואכן, בהנחיית מנכ"ל העיריה מר אמנון מרחב, אשר פעל בתיאום רציף מול עו"ד אלקנה הולצר, מחלקת הנכסים בעיריית ירושלים הוציאה אישור להקצאת הקרקע לטובת בית כנסת לעמותת 'יחד בתורה', עמותה המשמשת את קהילת התושבים. בשיחה עם תושבי השכונה ניתן לראות את ההתרגשות והשמחה על מקום תפילה קרוב, אחרי השנים הקשות בהן כיתתו רגליים בשביל להתפלל תפילה במניין. צהלי ורוני נווה יעקב.

צילום: אלחנן נאמן
צילום: אלחנן נאמן
צילום: אלחנן נאמן
צילום: אלחנן נאמן

 

 

 

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. עבדתי מול אלקנה כשקניתי את הדירה שלי וכל מה שרשום למעלה כ"כ מתאים לו
    הוא באמת אדם מיוחד.
    טוב לראות ולשמוע שאלקנה עוזר לכם – אתם בידיים טובות!

    יעל |
    הגב