אושר חוק משאל עם: בנט: "ממשלת ישראל בחרה באחדות"

 בישיבת הממשלה אושר חוק משאל עם רוב השרים תמכו בהצעת החוק לעומת השרים יובל שטייניץ ועמיר פרץ התנגדו לחוק.

 ביום רביעי אמורה לעלות הצעת חוק היסוד לקריאה ראשונה בכנסת.

 "כל הסדר, אם יושג במשא ומתן, יובא למשאל עם", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתיחת ישיבת הממשלה, "חשוב שבהחלטות גורליות כאלה כל אזרח ואזרחית יצביעו באופן ישיר בעניין שקובע את עתיד המדינה".

כל הסדר מדיני שבמסגרתו תעביר ישראל שטחים יחייב קיום משאל בציבור כך על פי ההצעה.

יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט, שדרש להביא את חוק משאל עם לאישור הממשלה, אמר לאחר אישורו כי "היום ממשלת ישראל בחרה באחדות העם. ארץ ישראל שייכת לסבא של סבא שלנו ולנכד של הנכד שלנו ואף אחד לא יכול לוותר על זכותנו בה. אסור שהחלטה כה גורלית תתקבל בתרגיל פוליטי. כל החלטה על מסירת שטחי הארץ חייבת להתקבל על ידי הציבור".

יו"ר מרצ, זהבה גלאון, תקפה את ראש הממשלה, "ההחלטה שהתקבלה היום בממשלה מעמידה בספק את כנות כוונותיו של נתניהו, ומאותתת שאין לו מנדט להתחייב לפינוי שטחים בעתיד". לטענתה, "נתניהו מגלגל את האחריות על העם במקום לקבל החלטות אמיצות והוא מוכיח שוב פעם שהוא מנהיג פחדן, שנכנע ללחצים של בנט והימין הקיצוני במפלגתו".

איתן כבל (העבודה) תקף את נתניהו. ואמר, "ראש הממשלה בורח ממנהיגות. בגין, רבין ושרון קיבלו גם הם החלטות גורליות, אך לקחו עליהן אחריות והבינו שתפקידם מחייב אותם לעשות מה שהעם צריך ולא מה שהעם רוצה. אם בן גוריון היה עורך משאל עם לפני שהחליט להכריז על הקמת מדינת ישראל יתכן ולא הייתה קמה המדינה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.