אושר סופית: העלאת שכר המינימום

"העלאת שכר המינימום היא יישום ישיר של דו"ח העוני עליו סוכם בהסכם הקואליציוני"

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק שכר מינימום (העלאת סכומי שכר מינימום – הוראת שעה) (תיקון), התשע"ח-2017.

מוצע להעלות את שכר המינימום לסכום של 5,300 החל מיום 1.12.17 וכל עוד הסכום האמור יהיה גבוה מ-47.5% מהשכר הממוצע במשק. שכר המינימום לשעה יעלה מ-26.9 שקלים ל- 28.5, ושכר המינימום היומי יעלה מ- 231 ל- 245 שקלים. זאת בעקבות הסכמות בין ההסתדרות לארגוני המעסיקים ובאישור משרד האוצר. לפי הערכת משרד האוצר, עלות המהלך היא בין 400 ל-500 מיליון שקלים בשנה.

בדברי ההסבר נכתב: "יצוין כי הצעת החוק מטיבה עם ציבור העובדים והיא מקובלת על נשיאות הארגונים העסקיים (המאגדת ארגוני מעבידים דומיננטיים) שחתמה עם הסתדרות העובדים הכללית החדשה על הסכם קיבוצי מיום י' בניסן התשע"ה שבו הוסכם להעלות את שכר המינימום לסכום של 5,300 שקלים חדשים כפי שמוצע בהצעת חוק זו."

יו"ר ועדת העבודה והרווחה ח"כ אלי אלאלוף: "העלאת שכר המינימום היא יישום ישיר של דו"ח העוני עליו סוכם בהסכם הקואליציוני. יחד עם העלאת קצבאות הנכות והשלמת ההכנסה לקשישים אני צופה שנראה כאן השפעה חיובית ביותר על ממדי העוני בשנים הקרובות."

ח"כ דב חנין אמר בדיון: "עבורי זה רגע מרגש, אני זוכר את התחלנו את המהלך הזה לפני שלוש שנים בדיוק. אמרנו אז שיוקר המחייה זה לא רק המחירים הגבוהים אלא גם השכר הנמוך. רוב העניים בישראל הם אנשים עובדים שקמים השכם בבוקר לפרנס את משפחתם, חוזרים מאוחר בלילה אחרי יום עבודה קשה ונשארים תחת העוני."

בקריאה שלישית תמכו בהצעה 59 ללא מתנגדים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.