אושר פרויקט 'היער האנגלי' בביתר עילית

הממשלה אישרה ביום חמישי האחרון את פרויקט "היער האנגלי" סמוך לביתר עילית, שעתיד להעניק עשרות אלפי מקומות תעסוקה לעיר.

הממשלה אישרה ביום חמישי האחרון את פרויקט "היער האנגלי" סמוך לביתר עילית, שעתיד להעניק עשרות אלפי מקומות תעסוקה לעיר.

כזכור, שר הפנים אריה דרעי הוביל לפני כשנתיים את החלטת הממשלה להגדיר את איזור "היער האנגלי" כבעל עדיפות לאומית לקבלת הטבות במיסוי ועוד למעסיקים. כמו כן בועדה שהקים השר דרעי יחד עם השר חיים כץ הוחלט על קביעת יעדים לתעסוקה איכותית.

התחייבות האוצר שניתנה לפרוטוקול בהיקף של עשרות מיליוני שקלים, יסייעו לביתר עילית בפיתוח אזורי התעשייה כמו בשטח היער האנגלי וכן במודיעין עילית, שיזרימו מקומות עבודה רבים לתושבים ויוסיפו הכנסות לישוב.

יחד עם זאת, נוצרו עיכובים בתהליכי מתן היתרי הבניה בפרויקט בביתר עילית המוגדר כאזור יו"ש שבשליטת צה"ל עם השלכות בינלאומיות. במקביל, ראש הממשלה נתניהו דחף להעניק היתר בניה לאזור התעשייה בברקן, אך שר הפנים התנגד לאישור והתנה את הסכמתו במתן היתר לפרויקט "היער האנגלי" בביתר עילית. ביום חמישי האחרון נעתר ראש הממשלה וחתם על האישור לשני הפרויקטים.

שר הפנים אריה דרעי אמר: "אני שמח שראש הממשלה נענה סוף סוף לדרישתי לתת אישור לפרויקט היער האנגלי בביתר עילית, ולפתח אזורי תעסוקה החיוניים לעיר מאד. המאבק לא היה קל, אבל הגיע הזמן שהמדינה תכיר בצרכי הערים הללו הנמצאות במעמד סוציו אקונומי 1 ותעניק להן את הדחיפה הראויה. אני משוכנע שהפרויקט יביא בעז"ה עשרות אלפי מקומות תעסוקה לעיר ביתר עילית ותביא רווחה כלכלית גדולה לתושבים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.