'אות עיטור הנשיא' – הוענק על ידי הנשיא שמעון פרס לרב גרוסמן ולרב פירר

בטקס חגיגי שנערך במשכן הנשיא. הוענק עיטור כבוד שמוענק ליחידי סגולה (אנשים פרטיים וארגונים) אשר תרמו תרומה ייחודית ויוצאת דופן לחברה במדינת ישראל, לתדמיתה בעולם ומהווים דוגמא ומופת ליזמות, חדשנות, יצירתיות, חזון ותיקון עולם.

השנה זכו בעיטור רב יצחק דוד גרוסמן, רבה של מגדל העמק ונשיא מוסדות 'מגדל אור' והרב אלימלך פירר יו"ר 'עזרה ומרפא' על פועלם המבורך.

הרב יצחק דוד גרוסמן פועל עשרות בשנים במסירות לטובת נושאים מרכזיים בחברה הישראלית למען בני נוער וילדים במצוקה ובקידום הפריפריה ואף ייסד את רשת מוסדות החינוך "מגדל אור" הפועלת מעל ל40 שנים ברמה הארצית. לאחרונה, גם פועל רבות לשילוב האוכלוסייה החרדית באוכלוסייה הכללית.

הרב אלימלך פירר יו"ר 'עזרה ומרפא' הקים מערכת סיוע רפואית נדירה לחולים. פעילות ייחודית זו נעשית על ידי הרב פירר בהתמדה, סביב השעון, והוא משרת כל אדם, המבקש את עצתו במסירות, בסבלנות ובאהבה.

בטקס לקבלת אות עיטור הנשיא שנערך במשכן הנשיא , אמר נשיא המדינה שמעון פרס : " עיטור נשיא מדינת ישראל בא לציין ניצוצות של השראה".

"אני מאמין שאתם משמשים דוגמה לרבים אחרים. לטפח המטמונים העלומים הטמונים באדם. לעודד את הדור הצעיר לתרום מכישוריו לטובת מדינת ישראל והעולם. להעתיר הערכה, בשם המדינה על יחידי הסגולה אשר ראויים להוקרה העמוקה ביותר. אתם מגיעים מעולמות שונים ומתחומי עשייה מגוונים".

בדבריו, פנה הנשיא אל הזוכים ותיאר את מעשיהם הנאצלים.בתחילה אל הרב גרוסמן אותו כינה "ידידי, הרב גרוסמן אתה מגדלור נישא שמפיץ אורות של תקווה למאות אלפי ילדים במצוקה. רשת מגדל אור שייסדת היא פעמים רבות הסיכוי האחרון של הנערים לממש את הפוטנציאל הטמון בהם".

בהמשך תיאר את מעשיו של הרב פירר ואמר "הרב אלימלך פירר הרמב"ם אומר שהיחס לבריאות הוא היחס לחיים. המתנה הנפלאה ביותר שניתנה לאדם היא חיים. היית ל"מנוע חיפוש" של חיי אדם, היית למרפא המוצא פתרון לכל חולה באשר הוא. אתה עושה זאת בהתנדבות בלב אוהב. בשבילך שכר מצווה הוא מצווה".

שמעום פרס הרב פירר - דוברות בית הנשיא

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אשריהם שזכו לקדש שם שמים ברבים!!
    יהי חלקי עמהם.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב