צפו: אזולאי פותח חזית: "מקובלים ישלמו מס"

במהלך הדיון הבוקר ב'ועדה לביקורת המדינה' צידד שר הדתות דוד אזולאי בעד הסדרת סוגיית מיסוי שירותי הדת והטלת מס על מקובלים ורבנים העוסקים ונותנים שירותי דת. צפו בוידאו

במהלך הדיון הבוקר ב'ועדה לביקורת המדינה' צידד שר הדתות דוד אזולאי בעד הסדרת סוגיית מיסוי שירותי הדת והטלת מס על מקובלים ורבנים העוסקים ונותנים שירותי דת.

במהלך הדיון אמרו חלק מן החברים כי גורמים המעניקים שירותי דת, ולשירותים הניתנים יש אופי עסקי והם ניתנים במהלך עסק הם מחויבים להירשם במע"מ כעוסק ועסקאותיהם יהיו חייבות בתשלום מע"מ- כמו כל נותני השירותים.

[vimeo 133334030 w=500 h=393]

בדיון נאמר כי רשות המסים גם קובעת, כי בדיוק כמו כל מכירת מוצרים, מכירה של מוצרים כמו מים קדושים, קמיעות, סגולות וכו', בעלת אופי עסקי הן עסקאות לפי חוק מע"מ וחייבות במס.הרשות תחייב, לפי החוזר, את נותני שירותי הדת לנהל פנקסים, להגיש דוחות והצהרות הון ומידע על נכסים, כולל חשבונות בנק בארץ ובחו"ל.

במהלך הדיון הבהיר שר הדתות דוד אזולאי, כי הוא איננו מתנגד למיסוי מקובלים, אך הבהיר כי הוא איננו רואה צורך לפקח על דרך פעולתם של הבד"צים.

"הציבור הוא זה שמפקח על הבד"צים, הוא מחליט במי לתת אמון. אם הוא סומך על בד"צ הוא ישלם על המוצר כל מחיר ואם הוא לא סומך עליו הוא בכל מקרה לא יקנה את המוצר", הסביר אזולאי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.