אזור התעשיה בקרית ארבע יוצא לדרך

הממשלה אישרה היום את הצעתו של שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן להקצות 10 מיליון ₪ להרחבת אזור התעשייה קרית ארבע בשטח של כ-100 דונם נוספים

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: "התנופה הכלכלית באזורי התעשייה ביו"ש נמצאת בעיצומה הודות למגוון הטבות להם זכאים עסקים באזור לרבות הקצאת קרקעות, מענקי הקמה והטבות מס ממשרד הכלכלה והתעשייה. הרחבת אזור התעשייה בקרית ארבע נדרשת על רקע הביקושים, משלימה את תנופת הבניה למגורים ומחזקת את היציבות הביטחונית ביו"ש"

מינהל אזורי תעשייה במשרד הכלכלה והתעשייה ממשיך בפיתוח אזור התעשייה בקרית ארבע. המשרד יתקצב פיתוח ראשוני של שלב ג' באזור התעשייה בעלות של 10 מלש"ח וזאת על פי החלטת ממשלה של משרד הראש הממשלה ומשרד הכלכלה והתעשייה שאושרה היום (ראשון 12.8.18)

ההחלטה התקבלה בעקבות מחסור במגרשים זמינים לשיווק באזור התעשייה הקיים בקרית ארבע (שלב ב'). באזור זה, המתפרס על פני 48 דונם, נותרו מגרשים ספורים פנויים בשטח של כ-12 דונם. בנוסף, התקבלו במינהלת אזור התעשייה קרית ארבע מספר בקשות יזמים נוספים המתעניינים בהקמת מפעלים ובתי מלאכה באזור התעשייה. על מנת לעמוד בביקוש הקיים ולהכין את השלב הבא של אזור התעשייה לשיווק ליזמים, יכשיר מינהל אזורי תעשייה את הקרקע בשלב ג', בשטח של כ-100 דונם ברוטו (כ-63 דונם נטו) לרמה של פיתוח ראשוני.

בהתאם להחלטת הממשלה 1652 מיום ה-10.07.2016 , שהתקבלה בעקבות המצב הביטחוני הייחודי בקרית ארבע, סייע מינהל אזורי תעשייה לקרית ארבע לתגבר את פעולות השיווק, הניהול וקדם השיווק באזור התעשייה בקרית ארבע.

משרד הכלכלה והתעשייה הקצה סכום כולל של 1.5 מלש"ח לשלוש שנים והוקמה מינהלת מסודרת המטפלת בכל היבטי הניהול של האזור, במסגרת החברה הכלכלית קרית ארבע חברון. המשך פיתוח אזור התעשייה הינו צעד משלים לסיוע שניתן במסגרת החלטה זו ויאפשר למינהלת אזור התעשייה להמשיך בפעולות השיווק. יזמים המתעניינים בהקצאת קרקע באזור מוזמנים לפנות למינהלת אזור התעשייה קרית ארבע חברון.

מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה, שי רינסקי: "פתיחת מפעלים וקידום אזורי תעשייה בכל רחבי הארץ ובפריפריה בפרט, נמצאת בראש סדר העדיפויות של משרד הכלכלה והתעשייה. המשרד דואג למתן מענקים מהרשות להשקעות ומינהל אזורי תעשייה לפיתוח וקידום התעשייה וליצירת תעסוקה איכותית"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.