"אזמין קודם את נתניהו לבית הלבן" (וידאו)

וועידת איפא"ק: בניגוד לאובמה, המתמודדת הדמוקרטית אמרה כי הדבר הראשון שתעשה כנשיאה הוא להזמין את ראש ממשלת ישראל לבית הלבן. { קלינטון הבטיחה }

המתמודדת הדמוקרטית לנשיאות הילרי קלינטון נשאה הערב (שני) נאום תמיכה בישראל בוועידת איפא"ק בוושינגטון.

קלינטון הבהירה כי במידה ותיבחר לנשיאות, ביטחונה של ישראל יעמוד בראש סדר העדיפויות. "אני מקווה שנוכל לחתום על הסכם אספקת נשק לעשר השנים הבאות כדי לשפר את בטחונה של ישראל לעתיד הרחוק", הבהירה קלינטון. "אני מחויבת ליתרון הצבאי הישראלי".

בניגוד לאובמה, המתמודדת הדמוקרטית אמרה כי הדבר הראשון שתעשה כנשיאה הוא להזמין את ראש ממשלת ישראל לבית הלבן. בנוסף שיגרה קלינטון עקיצה למתמודד הרפובליקני דונלד טראמפ שאמר בעבר כי כנשיא יתייחס לישראל באופן ניטרלי: "אנו צריכים לבחור במנהיג שיהיה מחויב לביטחונה ועתידה של ישראל, כל דבר אחר הוא לא מתקבל".

"אנו צריכים מנהיג נחוש ולא מישהו שאומר שהכל נתון למו"מ ושהוא יהיה ניטרלי", הבהירה קלינטון. "הביטחון של ישראל הוא לא נושא למו"מ".

 

קלינטון אף התייחסה לגל הפיגועים בישראל ואמרה. "ישראל מתמודדת עם תקיפות סכינים, אנשים חיים בפחד. רק לפני כמה שבועות חייל משוחרר אמריקני נרצח על ידי פלסטינים ביפו. המתקפות האלה צריכות להפסיק מיד והמנהיגים הפלסטינים צריכים להפסיק את התמיכה בטרור ואת התמיכה במשפחות הטרוריסטים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.