אזעקה בעוטף עזה: "יהודים, ילדיכם אינם בטוחים"

לפנות בוקר נשמעה אזעקה במועצה האזורית חוף אשקלון, זמן קצר לאחר מכן הפיץ ארגון הג'יהאד כרוז בו הוא מנסה להלך אימים על אזרחי ישראל. דובר צה"ל: "מדובר בניסיון שיגור כושל מרצועת עזה". בתוך כך, בצה"ל ממשיכים לחקור את תקרית האש בג'נין אמש

האזעקה הקדימה את הצלצול: אזעקת צבע אדום נשמעה לפנות בוקר במספר ישובים במועצה האזורית חוף אשקלון. לפי הדיווחים, נשמע פיצוץ באזור. מדובר צה״ל נמסר כי "מדובר בניסיון שיגור כושל מרצועת עזה".

זמן קצר לאחר שהופעלה האזעקה הופץ כרוז מתריס בשפה הערבית. את הכרוז הפיץ ארגון הג'יהאד האיסלאמי ומטרותו להלך אימים על תושבי האזור בפרט ואזרחי המדינה בכלל. "הו אתם היהודים הפחדנים: בתחילת שנת הלימודים המנהיגים שלך לא יכולים לדאוג לביטחון הבנים שלכם".

במערכת הביטחון סברו בתחילה כי הירי מגיע בתגובה לתקרית האש החריגה בג'נין אמש, אולם מהכרוז המדובר עולה כי מה שעומד מאחורי הירי זה הרצון לשלוח מסר עם תחילת שנת הלימודים. יחד עם זאת במערכת הביטחון לא שוללים את האפשרות כי האירועים בג'נין היוו את הסיבה המרכזית לירי.

כזכור, לוחם ימ"מ נפצע אמש (שני) בינוני במהלך פעילות מבצעית בג'נין למעצר מבוקשים במחנה הפליטים בעיר. מסוק הוקפץ לזירת האירוע על מנת לפנות את הלוחם לטיפול רפואי בבית החולים רמב"ם בחיפה. נבדקת האפשרות שהלוחם נפגע מאש כוחות הביטחון.

הלוחם נפצע במהלך מבצע מעצרים של שירות הביטחון הכללי והימ"מ. על פי מקורות פלסטינים, האירוע התרחש בסמוך לביתו של ראש הג'יהאד האסלאמי בגדה, באסם סעדי ובבית משפחתם של האחים מג'יד ועלא אבו אל הייג'א, המבוקשים אף הם בישראל.

מבית החולים רמב"ם נמסר כי הפצוע נקלט בתחילה בחדר הלם כשהוא בהכרה מלאה. לאחר ביצוע בדיקות סי טי ובדיקות נוספות הוא הועבר לחדר ניתוח לטיפול בפציעה בפלג גופו תחתון, וכעת מצבו מוגדר בינוני ויציב.

כוחות הביטחון חסמו את הרחובות הסמוכים לבתי המבוקשים וקראו להם לצאת מבתיהם פן ייפגעו. אלא שאז ככל הנראה חמושים פלסטינים פתחו בירי לעבר הכוחות והדבר הוביל לחילופי אש בין הצדדים.

מדובר צה"ל נמסר כי הבית בו נחשד כי שהה המבוקש נהרס וכי בזמן מבצע המעצרים התפתחה הפרת סדר במהלכה מאות פלסטינים יידו אבנים והשליכו בקבוקי תבערה ומטענים לעבר הכוחות. לפני שעה קלה יצאו כוחות הביטחון מגזרת הארוע.

לטענת הפלסטינים, ביתם של בני משפחת אל היג'א נהרס עלי ידי כוחות הביטחון, וכי במהלך הפעילות נעצר גם איברהים ג'אבר, המשמש כמפקד בכיר בחמאס במחנה הפליטים בעיר. עוד נטען בצד הפלסטיני כי ישנם נפגעים כתוצאה מהפעילות באזור.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.