"אזרחי ישראל צריכים לקבל יותר כסף לכיס"

ראש הממשלה בנימין נתניהו פירסם פוסט בפייסבוק שבו הוא מפרט את הישיג התקציב החברתי, "אזרחי ישראל צריכים לקבל יותר כסף לכיס ולהוציא פחות על השירותים שהם מקבלים מהמדינה – זאת תמצית התקציב שהבאנו היום לממשלה".

לקראת העברת התקציב, ובצל ההתנגדות הגורפת של ש"ס להצעה, ראש הממשלה בנימין נתניהו פירסם פוסט בפייסבוק שבו  הוא מפרט את הישיג התקציב החברתי, "אזרחי ישראל צריכים לקבל יותר כסף לכיס ולהוציא פחות על השירותים שהם מקבלים מהמדינה – זאת תמצית התקציב שהבאנו היום לממשלה". מבהיר נתניהו. התקציב הזה מאוזן ואחראי והוא נועד להמשיך את הצמיחה הכלכלית במדינת ישראל. אנחנו פועלים כדי שכל משפחה בישראל תחסוך מאות שקלים בכל חודש. אנחנו לא רק מדברים – אנחנו עושים.

נתניהו מפרט על התקציב וכותב שהוא  כולל רפורמות שמורידות את יוקר המחייה לאזרחי ישראל. "אני רוצה שכל אזרח יוצא פחות כסף על שירותים שהוא מקבל מהמדינה, או שהמדינה מפקחת עליהם. למשל, בתחום המזון אין מספיק תחרות ולכן המחירים פה גבוהים מאוד. לכן אנחנו מגדילים את התחרות במזון ועושים כאן שינויים שלא נעשו במשך שנים. אני עובד עליהם במשך שנים, ואני שמח שבשותפות עם שר הכלכלה ושר האוצר אנחנו עושים עכשיו שינויים מרחיקי לכת, מאוד חשובים – להוריד את מחירי המזון, להוריד את מחירי התחבורה, להוריד את המחירים בבריאות".

 עוד כותב נתניהו: אנחנו מעוניינים בהמשך הצמיחה. זה מה שייחד את כלכלת ישראל תחת הנהגתי וזה מה שמנחה אותנו גם היום. אנחנו חייבים להמשיך את הצמיחה, ועל כן רמת המיסוי תישאר נמוכה, או לפחות לא תגדל, כי אנחנו יודעים שכשהכסף מגיע לאזרחים, לכיס שלהם, הם יעשו איתו שימוש הרבה יותר טוב מאשר אם הוא מגיע לפקידים. בזה יש לי השקפה מאוד ברורה, היא שונה מהשקפה של רבים, אבל היא ההשקפה הנכונה והיא מקדמת את הצמיחה הכלכלית במדינת ישראל.

על משבר הדיור כותב נתניהו, "מאמץ גדול נוסף שנעשה בתקציב ובחוק ההסדרים הוא המאמץ להגדיל את היצע הדירות. שר האוצר מוביל את זה, אני נותן לו גיבוי מוחלט, והממשלה תיתן כאן גיבוי מוחלט למאמץ החשוב הזה, משום שזה הדבר שבסופו של דבר יכול לשנות את המגמה של מחירי הדירות".

"היעד שלנו הוא להגיע ל-4% צמיחה, אם לא בשנה הזאת, אז בוודאי בשנה הבאה. פחות מזה לא צריך לספק אותנו". מסכם נתניהו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.