אזרח טורקי נעצר על ידי השב" כ בחשד לריגול עבור איראן

ריגול אירני טורקי בלב ישראל: אזרח טורקי נעצר בנתב"ג לפני כשלושה שבועות מיד עם נחיתתו בישראל בחשד לביצוע עבירות ביטחוניות.

האזרח גורש היום (רביעי) לטורקיה לאחר שנחקר בישראל על ידי שב"כ

ריגול אירני  טורקי בלב ישראל: אזרח טורקי נעצר בנתב"ג לפני כשלושה שבועות מיד עם נחיתתו בישראל בחשד לביצוע עבירות ביטחוניות.

האזרח גורש היום (רביעי) לטורקיה לאחר שנחקר בישראל על ידי שב"כ. ההערכה היא כי הטורקי ריגל עבור איראן.

 האזרח, אורהאן בוירוק, נעצר לפני כשלושה שבועות בנמל התעופה בן גוריון בחשד שביצע עבירות ביטחוניות. בוירוק בן 32, ביקר בישראל במסגרת עבודתו כמדריך תיירים.

בוירוק נעצר כשהגיע לביקור בירושלים במסגד אל-אקצא, "במסגרת טיול דתי".  מיד לאחר נחיתתו הוא נלקח לתשאול ולאחר מכן נעצר.

זמן קצר לפני נחיתתו בישראל, כתב בוירוק בעמוד הפייסבוק שלו: "מחר אסע לירושלים. קיבלתי את הידיעה על מותו של הכלב שמעון פרס, ולכן אשתחווה לאות תודה במסגד אל-אקצא אנשאאללה".

כלי התקשורת בטורקיה עקבו בדריכות אחר מצבו של בוירוק ובימים האחרונים הפגינו עשרות אזרחים מול הקונסוליה הישראלית באנקרה בדרישה לשחררו. לפני זמן קצר העלה בוירוק פוסט בעמוד הפייסבוק שלו בו בירך על שחרורו. "ברוך השם, אחרי 21 יום, שוחררתי מהמעצר", כתב. "אני מודה לכולם על התמיכה והתפילות בזמן שהייתי עצור".

עורכת הדין לאה צמל שייצגה את בוירוק מטעם הסניגוריה הציבורית בירכה על שחרורו. "זה מהלך נכון מבחינה משפטית ומדינית", אמרה. "ביקרתי אותו מספר פעמים והתרשמתי שמדובר באדם משכיל ומסודר. לא שמעתי ממנו על כוונה לפגוע בישראל – אלא על האכפתיות שלו בנוגע להתרשויות כאן ובירושלים בפרט".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.