אז מה הן רוצות? / ר' שייקה גרינשפן

"לא צריך להתרגש ולא צריך להתלהם, עד שגם התקשורת שמצפה לכל משהו שמריח כמו פרובוקציה, תבין שהן, אפילו, לא סקופ קטן. אלא שוחרות רייטינג וטובות הנאה לעצמן"

בשבוע האחרון החלו קריאות של נשים, חרדשיות, ( גם לי אין מושג מה זה אומר אבל חרדיות אי אפשר לקרוא להן), לייצוג הולם משלהן, בכנסת. הסערה שהתעוררה בעקבות הדברים, נווטה ישירות לכיוון האיומים והאלימות שהן קיבלו מנציגים חרדיים. אני, כמובן, נגד אלימות ואפילו מילולית ואיומים למיניהם. ולדעתי, הייתה גם טעות בתגובה החזקה נגדן, אך לכל בר דעת ברור, שמדובר בקומץ נשים, שלא מובן, מדוע אך עדיין מתעקשות להגדיר את עצמן חרדיות??

האחת לוחצת ידיים לגברים, השנייה נגד ילודה- ואם כך, במה מתבטאת החרדיות שלהן?? אכן, שאלה מוצדקת, אך לדעתי, העליהום שנוצר פספס את הנקודה העיקרית.

והרי אם הייתה באה כעת הרבנית קולדצקי או רבנית דגולה אחרת ויוצאת בקריאה לנציגות חרדית בכנסת, ברי לי, כי היחס לכך היה שונה וענייני. אך כאשר הקריאה, באה מנשים כאלו, כל אחד מבין, כי הן לא באמת מייצגות נשים חרדיות וכי מדובר בנשים חובבות רייטינג בלבד.

ולעצם הנקודה: הקב"ה בטובו ברא את האיש עם כוחות מסוימים ואת האישה עם כוחות משלה ולכל אחד תפקידו הוא. לאישה ניתנו כישרונות וכוחות עצומים שבזכותם, היא מגיעה להישגים בתחומים שלה! אי אפשר לבוא ולהתערב במעשה הבריאה ולהתחיל להפוך טבעים, אשה כל כבודה בת מלך פנימה, זו לא השפלה, זאת אינה הדחקה, הכל עניין של תפקיד.

נכון הוא, כי אצל אנשים שאינם מאמינים, הטבעים השתנו ולכן יש בלבול גדול בין תפקידי הגבר לאשה אך אנו הציבור שיש לו מטרה אחת בעולם והיא לעבוד את הקב"ה, כל אחד צריך לעבוד אותו בכוחותיו ובכישרונותיו, ולא לחפש דברים שהם לא מתפקידיו.

ברור שיש נשים דגולות בעם ישראל, שעושות ומשנות והן לאו דווקא רבניות, יש גם עסקניות ברוכות. אך אלו שעושות מתוך אמת פנימית, לא נשמע אותן מבקשות בקשה כזאת, מכיון שהן יודעות איפה מקומן ומה תפקידן.

ובקשה אחרונה: לא כל אשה עם פאה ולא כל אחת שקוראת לעצמה חרדית, אך לוחצת יד לגבר, ללא בושה או מעודדת מיעוט ילודה- נקראת חרדית. לא צריך להתרגש ולא צריך להתלהם, עד שגם התקשורת שמצפה לכל משהו שמריח כמו פרובוקציה, תבין שהן, אפילו, לא סקופ קטן. אלא שוחרות רייטינג וטובות הנאה לעצמן!

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. יש לי שאלה אחת אם הנשים כמו הגברים אז מה הם רצות איומים דברים וכו שפשוט ילכו לכנסת וגמרנו למה הם לא הולכות שלא ידברו יעשו וגמרנו חוץ מיזה בכול הדרות גברים ניהלו למה זה היה ? כי אנחנו אלימים נניח אז מה לעשות זה אנחנו למה שנשתנה? אם אתם באמת רצות שנוי זה רק להיות חילוניות אין לכם ברירה כי שום גבר חרדי לא יסבול שאשתו תחייה ותחכך בין גברים כול היום (גם הרבה חילונים לא סובלים את זה)
  באות בשם הדת שיכבדו אותם כי היא יולדת וכו ואח"כ רוצה ל היות חברת כנסת מה הסיפור שלך?

  צבי |
  הגב
 2. ומי בכלל שם אתכם הגברים לפטרונים??אישה היא לא בת!!לאישה יש קיום ניפרד משל עצמה אל תנסו לחקור בניפלא מכם!!ידוע שנשים רוחניות וחכמות יותר מגברים אז מה הבעיה ?? תישארו בבית לימדו תורה חנכו את הילדים במצויינות וסובלנות!!!!!!לא באיומים והפחדות!!!!!!והאישה תצא לעבוד כרצונה!!יש לה סיבות מצויינות לכך אם זהו רצונה

  אופירה |
  הגב
 3. חרדות לדבר השם!!!!!!ומי שמזלזל בהן מזלזל בקבה וברצונו!!!

  אופירה |
  הגב
 4. חרדים לדבר השם!!!!!!:הקבה הוא השופט היחידי הוא המנהל את העולם כולו והוא שמדריך גם!!!!!!את הנשים!!!!!מי שמנסה להגדיר ולצמצם את מהות קיומה של האישה ימצא לבדו בסופו של דבר או שימצא שיפחה שתחיה לצידו!!!!!!!!

  אופירה |
  הגב