אז מי אתה, ארנון מילצ'ן?(וידאו)

המיליארדר הישראלי, המפיק ההוליוודי, סוכן הביון לשעבר – האדם שעל פי החשד, הרעיף מתנות בשווי מאות אלפי שקלים על בני משפחת נתניהו. אך למילצ'ן יש הרבה חברים, וראש הממשלה הוא רק אחד מהם. {מפולארד עד ביבי}

מי אתה ארנון מילצ'ן? אמנון אברמוביץ התחקה אחרי הטייקון שכעת מעורב בפרשה החדשה של נתניהו והביא בכתבה בערוץ 2 סקירה נרחבת על האיש המסתורי המקורב לראש הממשלה. ארנון  היה בן 21 כשאביו נפטר. הוא היה משוכנע שאביו השאיר לו את חברת "האחים מילצ'ן", חברה ענקית, ושהוא עשיר גדול – אך אז הסתבר שאביו השאיר לו בעיקר חובות. לנושים הוא ענה: "אני צריך להתייעץ עם אחי הבכור". למילצ'ן לא היה אח, אלא אחות בלבד.

ארנון שידרג את חברת "האחים מילצ'ן", והפך אותה לחברת כימיקלים ודשנים מצליחה בעולם. לאחר כמה שנים הוא הכיר את שמעון פרס,  וגויס ללשכת לקשרי מדע, הלק"ם שעסקה בפרשת פולארד שפעלה מתחת לבטן של ארגוני הביון הממוסדים. הוא תיווך נשק. כך, למשל, תיווך לישראל את סוללת הפטריוט.

"יש הרבה שמועות על ארנון. אנשים אומרים כל מיני דברים, שהוא מרגל. הוא דמות מאוד מסתורית ואקזוטית בהוליווד", סיפר בעבר השחקן בן אפלק. "אתה יודע מה זה להיות ילד בן 20 וכמה, שהמדינה נותנת לו להיות ג'יימס בונד?" סיפר מילצ'ן לפני כמה שנים בתכנית "עובדה". "וואו! זה אקשן, זה מרגש".

 

הוא אהב בעיקר  קולנוע אמריקאי ופוליטיקה ישראלית. הוא הפיק כמה מהסרטים המצליחים בתולדות הקולנוע בהשתתפות בראד פיט, אנג'לינה ג'ולי, ריצ'רד גיר וג'וליה רוברטס. הוא אספן אומנות. בארץ הוא מחזיק דירת גג בהרצליה ובית רחב מידות בבית ינאי.

מילצ'ן היה חבר קרוב של פרס, וסגד לו, לאחד מילדיו הוא קרא שמעון. לפני הבחירות האחרונות  נפגשו בתיווכו, בנימין נתניהו ובוז'י הרצוג כדי לדון באפשרות של ממשלת אחדות לאומית.

סיגרים ושמפניה ורודה

מילצ'ן ארגן לפני כשלוש שנים מסיבה פרטית נוצצת בביתו במאליבו שבקליפורניה שם הפגיש את ביבי ושרה נתניהו עם ברברה סטרייסנד, קיאנו ריבס, קייט הדסון, ג'יימס קאן, בילי קריסטל ואחרים. שם

בחקירתו של נתניהו בתיק 1000 אמר נתניהו כי חברותו עם מילצ'ן הולכת עשורים אחורה, אלא שבפועל  החברות "לכאורה" ביניהם היא בת 7-8 שנים, לא יותר. מילצ'ן סיפק באופן רציף רכבת אווירית ממש של סיגרים יקרים לביבי ובקבוקי שמפניה ורודה לשרה בעלות של מאות אלפי שקלים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.