אחדות באומה: צפו במפגן האחדות ההיסטורית בין גדולי ישראל – וידאו

אלפים השתתפו באירוע המכונן לכבודה של תורה לרגל סיום מסכת עירובין  אשר נערך על ידי ארגוני 'דרשו' ו'תודעה' באולמי 'בנייני האומה' בירושלים.

רגע השיא נרשם באולם, כאשר מרנן ורבנן גדולי ישראל נכנסו לאולם, קהל האלפים  קם על רגליו, ושר בהתרגשות, " ימים על ימי מלך תוסיף", "ועוד ינובון בשיבה דשנים ורעננים יהיו".

מרן הגראי"ל שטיינמן פתח בדברים ואמר:  הקב"ה עשה שהתורה היא החיים של האדם, חס ושלום בלי תורה אין קיום לעולם ומכיון שאין בכח כל אחד ללמוד כל היום הקב"ה עשה שאחד יכול ללמוד והשני יחזיק אותו. צריך לדעת שכל החיים של האדם הוא תורה, אין כלל ישראל ואין עולם בלי תורה. כל הבריאה כולה בנויה על התורה", אמר הרב שטיינמן.

את דבריו הרב חתם בברכה "שנוכל להרבות בתורה ויראת שמים, שנזכה בכל טוב, והעיקר שנזכה למצב של ומלאה הארץ דעה את השם כמים לים מכסים ונזכה לגאולה אמיתית במהרה בימנו אמן".

במרכז הבמה ישבו מימין:  מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן, באמצע  ישב מרן האדמו"ר מצאנז, ומשמאלו ישב מרן הגאון הגדול רבי שמואל אויערבאך שליט"א, משראה מרן הגרש"א כי הוא לא יכול לגשת למרן ראש הישיבה שליט"א, פתח גמרא והחל מעיין בשקיקה, לאחר כמה דקות, מרן האדמו"ר מצאנז קם ממקומו וניגש לעבר מרן הגרב"מ אזרחי, מכאן נותרה הדרך סלולה: ומרן הגר"ש אויערבאך  ניצל את ההזדמנות שנקרתה בפניו.

הגרש"א ניגש לעברו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א לחץ את ידו בחום והחליף עמו מספר מילים, קהל ההמונים הגיב בתשואות למראה האחדות המלבב שנפרס מעל גבי מסכי הענק.

עוד ינובון בשיבה דשנים ורעננים יהיו…

צפו בוידאו שתיעד כתב 'קוקר' אבי שיף

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. יפה.
    אבל תשימו את תמונת השניים לוחצים ידיים.
    התמונה ששמתם היא של הרב גרוס.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב