אחדות בעיר ללא הפסקה: הרבנית קולדצקי ובתו של הרב עובדיה הגיעו לת"א לכבודו של מרן – צפו בתמונות

למעלה מ-700 נשים מילאו את בית הכנסת איילון ביד אליהו בתל אביב עד אפס מקום ביום חמישי האחרון, במסגרת ערב גדוש ומלא בדברים שיצאו מן הלב ונכנסו אל הלב לזכרו של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל. את הערב פתחה הזמרת אילנה עדני בשירת נשמה מרגשת מכל סגנונות המוסיקה, שירה שחדרה אל לבבות הנשים והצליחה לאחד בין כל הגוונים והשכבות בעיר תל אביב.

הרבנית יפה יום טוב, מפקחת ארצית "מרגלית אם בישראל" – רשת שיעורי יהדות לנשים ונערות על שמה של הרבנית מרגלית יוסף ע"ה – אמרה: "העיר תל אביב צמאה לתורה ועלינו לתת לה את הכח על מנת להגדיל את התורה ואת הפעילויות לנשים, נערות ומשפחות בעיר תל אביב".

את סבב הרבניות מהשורה הראשונה פתחה הרבנית עדינה בר שלום, בתו הבכורה של מרן זצ"ל, בדברים מדהימים על האבא הפרטי שלה, והאבא של כולנו, סיפורים אמיתיים מחיי היום יום בחיקו של אבא כזה גדול. "אבא היה בעל אוהב ומכבד מאוד את אמא, הוא תמיד דאג לנו ושימש דוגמא ומופת במעשיו, מעולם לא פגע באיש ותמיד דאג לא לעמוד מנגד גם כשזה פגע בו לפעמים. תמיד דאג להשפיע ולתת את כל כולו וכוחו למען התורה. מבחינתו להצביע למפלגות שדואגות ומקרבות אל היהדות זו הייתה מצווה חשובה וכל אחד יכול וחייב להיות שותף לה שכן בלי הצדיקים שבכל דור ודור אין קיום לעולם".

מיד אחר כך, ברגש רב ובאהבת ישראל גדולה, אהבה לכל בת שנחכה באולם, התכבדו האורחות במילים חמות של הרבנית אבוחצירא, אביגיל בוסו, בתו של הבבא סאלי: "כמה חשובה את בתי, כמה כח יש בך כדי להשפיע רק טוב על כל הסביבה שלך, המצווה שלך היא בצניעות והקמת הדור הבא שיהיה חזק בתורה ובמצוות, לך יש את הכח להשפיע". הרבנית אבוחצירא בירכה את כל קהל הנשים בברכות מיוחדות שידוע שרבות מהן נושעות.

במעמד הנדיר נשאה את המצע המרכזי הרבנית קולודצקי למען רשימת "שגב", שללא חת קראה בקריאה נרגשת ובקול רם "חובה להצביע שגב כי מאיימת עלינו סכנה גדולה". יצוין כי הרבנית היא בתו של מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א, שזיכתה את כל קהל הנשים בתפוחים הידועים בסגולתם כשהם בורכו במעמד הקדוש והכ"כ מאחד כממשיכת דרכה של אמא הצדקת הרבנית קנייבסקי ע"ה, שהייתה מחלקת ריבות ותפוחים שהיא אישית ברכה עליהם והישועות הרבות לא אחרו לבוא.

הרבנית קולודצקי ביקשה גם מהנוכחות שילכו גם לקרוביהם ויחתימו את הטפסים עבור "שגב" בכדי שיוכלו לשים אותם על קברו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל. הרבנית ריגשה את קהל הנשים בדברים חזקים ביותר על חשיבות האחדות: "הגעתי לערב זה בהוראת אבי, הרב קנייבסקי, שביקש שאהיה שליחה נאמנה להצלת העיר שאין דבר חשוב יותר מאחדות למען הצלת העם היהודי והתורה הקדושה".

בהוד והדר זכו נשות תל אביב להרצאה מרתקת המתובלת בהומור ורגש רב מפי הרבנית ימימה מזרחי. "הוזמנתי לכנסים פוליטיים רבים ברחבי הארץ בשבוע האחרון אך רק לכנס האחדות בעיר תל אביב נעתרתי לבקשה והגעתי, העיר תל אביב זכתה לחלום שהפך למציאות".

את הערב חתמה הרבנית רחל פרץ – שחיזקה את הבנות בדברים על כוחה של מעלת הוויתור שמביאה לאחדות. היא ברכה על האחדות בעיר תל אביב. "אני בת תל אביב לשעבר והעיר תל אביב יקרה ללבי – חייבים להתלכד למען כל הערכים החשובים לנו ולהביא עוד ועוד אנשים למעגל התורה. כידוע, בעלה של הרבנית פרץ, המקובל האלוקי ניסים פרץ ז"ל זכה לגדול בשכונות תל אביב ועם השנים הפך לאחד המקובלים המשפעים בדורנו.

במעמד קדוש זה עם כל הרבניות מהשורה הראשונה, נערך טקס "קבלת עול מלכות שמיים" ו"נשמת קול חי" בנעימות אתניות מרגשות בו קיבלו על עצמן הנשים לקדש שם שמיים ולהגדיל תורה ולהאדירה.

כנס נשים תל אביב (1) כנס נשים תל אביב (2) כנס נשים תל אביב (3) כנס נשים תל אביב (4) כנס נשים תל אביב (5) כנס נשים תל אביב (6)

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לפחות באתר קוקר-תשמרו על תגובות מכובדות.
  אתר שמכבד את כולם-נכבד גם אנו אותו.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • מי שחושב שהשני קטן והוא גדול מקומו בבית משוגעים

   ראש בראש נגד הראש העקום שלכם |
   הגב
  • אסור לדבר על גדולים או להרהר אחריהם, מי שמהרהר כמהרהר אחר השינה, אני אוהב אהבת נפש את מר"ן עובדיה יוסף, וגם את שר התורה הגר"ח קנייבסקי, בעבר השיב מר"ן על דברי הסטייפלר זיע"א בתקיפות וחשבונו עימו והגר"ח כנראה הקפיד על כבוד אביו, אנו אין לנו להכניס ראשנו אלא לכוף ראשנו לגדולים, ודעת שהם רואים למרחוק והכל בדיקדוק וביראת שמים לשם שמים, אני מוכיח לחכם ולכן אין בכוונתי לפגוע או ליצור רצון להתנגח אלא לקבל את האמת, והאמת שתגובתך ושאלתך הם בגדר חוצפה ומהרהר אחר רבותיו, אנו חיים ונושמים בזכות המלך עובדיה יוסף וכיום שבעוונותינו נלקח מאיתנו אם אנו ממשיכים לנשום זה בזכות הרבנים גדולי הדור ואחד ומיוחד מביניהם הוא הגר"ח כידוע, לכן אין לנו לדבר אליו כאחד מהעם, זה אסור, ושנזכה לכבד את החכמים ולהכיר את מקומנו.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
   • איך יהיה אחדות עם הספרדים אם ביניכם אתם כמו קופים לא יורדים מהעץ
    עוד דבר אותי לימדו אחרי מות קדושים אמור
    רק הגבעונים עברתם עברת נצח
    אבל הליטאים שמעתי רובם יהודים

    למדתי חוצפה מכם (למדתי בישיבה ליטאית וברחתי ב'ה) |
    הגב
    • כנראה שטעית כי אני ספרדי לומד עם ליטאים מתפלל הרבה פעמים עם חסידים. על כל מגזר יש מה לומר ואתה ואני שומעים ביקורת לפעמים מכוערת מאנשים קטנים שחושבים שהם גדולים, והם מלכלכים את החצר שלהם אני לא מכליל את כולם בגללם לומר שכולם כך אלא הם מיעוט עז פנים ולכן הם נשמעים אני מחפש את הטובים ומצליח למצוא ונהנה מהם מאוד, ובמקום להסתלק מהכולל, מצאתי לי את השפויים שמהם ניתן ללמוד דרך ארץ והשקפה נכונה, באשר לאלו שמתריסים ושהתריסו נגד הרב עובדיה זצוק"ל מחיתי בכל תוקף וביזיתי את אותם טיפשים, ואני אינני מחשבן להם כלל, מכל מקום לא בגלל הטפשים האלו אני ינהג גם כן בטיפשות ויתריס נגד חכמים מהמגזר שלהם, כי הרב חיים קנייבסקי שליט"א הוא הרב של כולם ואנו פונים אליו לקבלת ברכות ועצות והוא משיב במאור פנים שווה לכולם, אז למה בגלל כמה טפשים שסיווגו את הגר"ח אליהם אני גם יחשוב כמותם, ודאי שהגר"ח מקיים את הכלל הגדול בתורה ואהבת לרעך… ולו אין הבדל בין ספרדי ליטאי או חסיד, ולכן אין לך להיטמאות בטומאתם וחציפותם אדרבה אחוז בדרכי אבותינו שנכנעו וכיבדו את החכמים, אני ליד כל הליטאים מנשק ידי הרבנים ומי שיקרא לי פרנק אז הוא טמבל טיפש גדול ואני בתומי ילך ונהנה שזכיתי לכבד את התורה וחכמיה.

     משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
     הגב