אחדות בש"ס? הצחקתם אותי / אביגדור רבינוביץ'

"האם זאת "אחדות", כשכולם שולפים סכינים מאחורי הגב ומלחמה עקובה מדם מתנהלת אל מול עיני העם"? אביגדור רבינוביץ' תמה על התיאור המזויף:

20:00 בערב, אולם ארנה בירושלים. העצרת של תנועת ש"ס לזכרו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל. האולם, עדיין, לא מלא, וכולם אחוזי ציפייה, בחיל ורעדה מקווים לטוב, שאף כיסא לא יישאר יתום. אריה דרעי, בפנים מודאגות, מרים טלפונים לכל מי שאפשר: "תבואו. חייבים להתייצב ולהפגין פה אחדות". כי מי אם לא ר' אריה שידאג למלא את האולם. קטן עליו. הרי לפני כניסתו לכלא הגיעו גם עשרות אלפים.

אט אט, האולם מתמלא, ולמעלה מעשרת אלפים איש לאירוע. אריה מחייך. "עשינו את זה". אם לפני האירוע, מספר האנשים קבע את הצלחת האירוע, עכשיו, עכשיו נשאר רק להכתיר את האירוע כ"עצרת האחדות". הרי כולם כאיש אחד בלב אחד, הגיעו. ש"ס חוזרת לאחדותה, אנחנו ביחד. כולם.

ואכן, גם זה הצליח. הכותרות לא איחרו לבוא ואת העצרת הזאת הכתירו כ"עצרת האחדות". בעיני המתבונן נראה כביכול "החזירו עטרה ליושנה" והנה חזרו השקט והשלום לשרור בבית משפחת ש"ס.

רגע. אמרתם אחדות? הצחקתם אותי. אי שם, מאחורי גבו של אריה, מתנהלת מלחמה עקובה מדם. יש שיגידו, קרב אגרוף- אלי ישי נגד אריה דרעי ושות'. אלי ישי, שהיה עד לא מזמן יו"ר התנועה, נדחק עמוק עמוק בפנים. כאחרון הנדחפים בשולחן. נדמה לרגע, כאילו, הוא בובת חרסינה שצריכה להתייצב ולהפגין אחדות. אז כן, פרגנו לו ומאוד אבל חשבתם שאולי גם יתנו לו לדבר? מה פתאום. הוא כבר ממזמן אאוט לגמרי.

נמשיך עם מי שהיה המיועד להיות היורש לכתר- הגר"ש עמאר שליט"א. מישהו ראה אותו בקהל? אני לא. אולי בכלל שלחו לו הזמנה, וטעו בכתובת?? בעצם, במחשבה שנייה, למה להזמין אותו בכלל, והרי לפי סברתם, הוא כבר "לא משלנו".

אז תגידו לי אתם, האם ניתן לקרוא לעצרת זאת "אחדות"? כאשר הגר"ש עמאר לא הוזמן אליה?

איך אפשר לקרוא לזה בשם "אחדות" כשאלי ישי, נדחק רחוק, אל מחוץ לתמונה. אולי הוא בכלל, הגיע סתם, כדי לכבד את זכר הגר"ע?

האם זאת "אחדות", כשכולם שולפים סכינים מאחורי הגב ומלחמה עקובה מדם מתנהלת אל מול עיני העם והבוחרים?

תנועת ש"ס קרועה, שסועה, מבפנים. רק מבחוץ, הכול ורוד.

11 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. את העצות שלך תתן לאביך בחצר של הרב שטינמן באחדות הליטאית המקסימה…..ולסיום תקנחו בכוסת לבן !!וספרי קודש קרועים וגנובים מהאוצר הפרוץ של ישיבת פונביץ שהיא סמל האחדות!!!!

  אריאל |
  הגב
 2. צודק ואני הייתי מפרשן את זה יותר שדווקה מהאחדות הזאת יוצא הפילוג הזה. אבל מסכים איתך ולדעתי הרב עמאר זה גולת הכותרת של הפילוג.

  ידידיה |
  הגב
  • ברור. כשיש אחדות זה אומר שהייתה בעיה, ונפתרה. הבעיה הייתה הרב עמאר והוא בכלל לא הוזמן. אז איזה אחדות הייתה פה?

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
  • ידידיה, ברור. כשיש אחדות זה אומר שהייתה בעיה, ונפתרה. הבעיה הייתה הרב עמאר והוא בכלל לא הוזמן. אז איזה אחדות הייתה פה?

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 3. ממש מצחיק. הכותב לא מבין מה הוא שח. זה אחדות, כי אפילו שיש חילוקי דעות, כל ההולכים בדרכי מרן והנאמנים למרן הגיעו. מי שלא הוזמן, זה בגלל פרשיה מאד מאד מביכה שהיתה סמוך להסתלקות מרן.

  יוסי בכינור |
  הגב
 4. מר רבינוביץ
  אתה איש השמה או הוגה דעות או שניהם או כלום?

  וינר |
  הגב
  • וינר, כנראה שמר רבינוביץ יודע לעשות גם וגם. מה, אתה מקנא?

   יוסי |
   הגב
 5. כמצביע שס לשעבר, בשניה שדרעי חזר עזבתי! זה היה ברור שדרעי יחזור ויחזיר איתו את השטיקים.
  או איך דרעי אמר שהוא שונא את אלקסלסי בגלל שהוא מזכיר לו את עצמו בגיל צעיר…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 6. אדון רבינוביץ אכן קשה לראות ספרדים מצליחים ! לא לשכוח אנחנו ערב יום הדין גם אם יש משהו לא מאוחד לפחות לנו הספרדים יש רצון לאחד , ולא כל היום לדבר לשון הרע ולפלג, זה מה שיש לך לכתוב ו"לחדש" לנו לפני יום הדין , מראה משהו על הריקנות שלך ! חבל…

  שרה |
  הגב
 7. שלח לינק של הכתבה לכתב החצר של ש"ס באתר "כיכר השבת" ישי כהן.

  אנשים באו לכבוד מרן זצ"ל ולא לכבוד המטונף דרעי.

  ספרדי |
  הגב