אחדות בש"ס? טלפון בהול ללשכת ראש הממשלה • פרסום ראשון

בשבוע שלאחר פימפומי השלום, שיחת טלפון שיזם ישי בין ראש הממשלה לחבר מועצת החכמים עלולה להצית מחדש את האינתיפדה בתוך תנועת ש"ס • דרעי זעם על לשכת ראש ראש הממשלה והורה להם שלא להעביר שיחות בלי ידיעתו.

דיבורי ופימפומי השלום בין אריה דרעי לבין אלי ישי שיצאו מתוך כותלי מלון 'הר כנען' – התנפצו לרסיסים, כאשר בשבוע שלאחר מכן, המתיחות בין ראשי התנועה מאיימת להצית את מחדש את האינתיפדה הפנימית בתוך ש"ס.

לאחר שדרעי ירד על הרצפה ו'התחנן' כביכול לשלום עם ישי, היה נדמה כי רק צריך עט ומפית לחתום על הסכם השלום במדשאות הבית הלבן, אלא "שהשדכנים" כנראה לא הציעו את ההצעה הנכונה, הזוג ישי – דרעי שנפגשו לפגישה ראשונה בבית איש העסקים בבני ברק, בסיומה, יצאה הודעה לקונית על פגישה באוירה טובה, הצדדים לא התקדמו לסגירת השידוך.

בימים האחרונים, ציפו נאמני התנועה לאיחוד השורות והיו רבים שאכלו את הפיתיון שהאכיל דרעי את העיתונאים הרבים כי ש"ס בדרך לאחדות.

אלא שהשלום בין הפלסטינים לישראל, קרוב יותר מהשלום שנרקם בין דרעי לישי, דרעי כנראה מנהל קרב מרתק על דעת הקהל בתוך התנועה, דרעי משחק את תפקיד 'רודף השלום',  בשעת מעשה הוא מתקשה לוותר על כבודו ויוצא מהכלים – כאשר יריבו אלי ישי יוזם שיחות בין רבנים לאישי ציבור .

בשבוע שעבר, נהרג נכדו של חבר מועצת החכמים הגר"ש בעדני, בפיגוע הרצחני בירושלים. ח"כ אלי ישי, שהיה בביתו, העלה לשיחת ועידה את ראש הממשלה בנימין נתניהו שניחם את הגר"ש בעדני על פטירת הנכד.

בתקשורת מיהרו לדווח על כך שישי היה זה שאירגן את השיחה המפויסת .ואז קפץ לו הדרעי,יו"ר התנועה שדיבר עד לא מכבר אחדות וליכוד השורות איבד את עשתונתיו. גורמים בלשכת ראש הממשלה קיבלו מסרים נוקבים מדרעי על חוסר שביעות רצונו מכך שלא נועצו עימו לפני העברת השיחה לחבר מועצת החכמים הגר"ש בעדני ,"רק אני מטפל בשיחות של רבני התנועה עם קברניטי המדינה", הבהיר דרעי לאנשי הלשכה ההמומים.

גורמים בתוך ש"ס הביעו חוסר שביעות רצון מהתנהלותו של דרעי בפרשה, "חשבנו שהוא שוחר שלום ודורש אחדות, אם אריה כה רוצה שלום הוא היה צריך להמשיך במאמצי הפיוס ולא להרים טלפונים ללשכת ראש הממשלה".

יעקב בצלאל דוברו של הרב אריה דרעי, הגיב בתשובה לקונית: "המצאות".

12 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בס"ד

  ב"ה סוף סוף המפלגה המושחתת הזאת שכאילו מייצגת את עולם התורה תעלם סופית מהמפה…

  הרב אברהם שם-טוב |
  הגב
 2. מה זה משנה מי, מה, מו. מי נגד מי ועל מה… העיקר שהפוליטיקה והליכלוך, היינו הך…
  ואחר כך כל מפלגה רוצה שיצביעו עבורה בגלל צדקת דרכה. איזה צדק ואיזה נעליים… איכסה!!!

  יעקב |
  הגב
 3. המצאות סיפור שלא היה אלא נברא רואים בחושך שהאתר עם אינטרס מובהק לידי נגד דעת.מרן שהזכירמינה את דרעי ליטר שס

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. "רבני התנועה"??? אז מי עובד בשירות מי??? האם דרעי הוא שלוחא דרבנן או שרבנן הם שלוחי דרעי? עכשיו זה כבר יותר ברור…

  גוני |
  הגב
 5. זה לא סוד שאריה דרעי לחץ על מרן זצ"ל בזמן שכוחתיו כבר לא עמדו לו
  תראו בכל ספר של מרן איך הוא כותב על אלי ישי בכל ביתי נאמן הוא

  ירושלמי |
  הגב
 6. דרעי דופק את המפלה פעם אחרי פעם די נמאס מהמחלוקת הזו

  שסניק |
  הגב
 7. קוקר חתיכת אתר שתפס צד מאוד בבירור במחלוקת שכמעט שכחה חבל

  יוני |
  הגב
  • לא שכחה, ולא שככה, אריה דרעי רק בא לסנדל את ישי שלא יפתח מפלגה אחרת, כביכול הוא שוחר שלום. הכל שקר ורמאות….

   תלמיד מרן |
   הגב