אחדות נדירה בכנסת בקרב כל מפלגות הבית: משלבים ידיים למען ביטוח סיעוד ממלכתי

"אנחנו עומדים בפני קטסטרופה;אוכלוסיית הקשישים היא מהעניות והחלשות בישראל"

במסיבת עיתונאים נדירה שהתקיימה היום לקחו חלק נציגים בכירים מכל מפלגות הכנסת. האחדות החריגה נולדה בעקבות שילוב זרועות של סיעות הכנסת במטרה לכונן ביטוח סיעוד ממלכתי בישראל.
חברי הכנסת שיזמו את הצעת החוק לביטוח סיעודי ממלכתי, מבקשים לחוקק את החוק באופן מידי תוך שימוש בחלק מעודפי המס האדירים שהצטברו בקופת המדינה.
מסיבת העיתונאים התקיימה על רקע המשבר החמור בביטוחי הסיעוד הקבוצתיים והקטסטרופה הצפויה בחודש הבא עם פליטתם של כ-850 אלף ישראלים מפוליסות הסיעוד שלהם.
הצעת החוק, המבקשת להרחיב ולעגן את שירותי הסיעוד באשפוז ובקהילה בחוק כחלק אינטגראלי משירותי הסל הבסיסי בחוק בריאות ממלכתי, תוגש לוועדת השרים ביום א' הבא, 19.11.2017.

במהלך מסיבת העיתונאים טענו חברי הכנסת כי "אנחנו עומדים בפני קטסטרופה; למרות עלויות הסיעוד האדירות וחרף העובדה שאוכלוסיית הקשישים היא מהעניות והחלשות בישראל, יש תלות גבוהה מדי בהון פרטי בתחום הסיעוד. כמעט מחצית מההוצאה הלאומית לסיעוד מגיעה מהכיס הפרטי של האזרחים והיא גבוהה פי 3 מההוצאה הפרטית הממוצעת לסיעוד במדינות ה-OECD; ומה עושים אלו שאין להם לשלם – 8-10 אלף שקל לעובד סיעוד בבית או להוציא 20 אלף שקל בחודש לבית אבות או לרכוש ביטוחים פרטיים באלפי שקלים? הם פשוט מתים מהר יותר ועל הדרך מרוקנים מאות אלפי שקלים ממשפחתם. כבר היום בנק ישראל קובע כי עבור קבוצה אדירה של קשישים הוצאות הטיפול גבוהות מאוד ביחס ליכולתם לממנו. הגידול במספר הקשישים ובעלות שירותי הסיעוד רק יחריף את המצב ואם לא נעשה משהו כל הענף יתמוטט לקשישים שלנו על הראש."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.