"אחד מכל שישה ילדים שעלו מברית המועצות בתחילת שנות ה-90, עזב את ישראל"

זו בעיה של מדינת ישראל שבעצמה דוחקת אותם החוצה

יו"ר "השדולה להעצמת דור 1.5 של ישראלים דוברי רוסית", ח"כ רזבוזוב ('יש עתיד'), דרש הבוקר לקיים דיון דחוף בוועדת העלייה הקליטה והתפוצות של הכנסת, בנושא "התמודדות הממשלה על עזיבתם הרבה של בני דור 1.5 של עולים ממדינות ברית המועצות לשעבר. אחד מכל שישה כבר לא גר בישראל".

ח"כ רזבוזוב אשר עוסק רבות בחיזוק הקשר של בני דור 1.5 של עולים ממדינות ברית המועצות שלעבר (אלו שעלו לישראל כילדים) למדינת ישראל, כתב בדברי ההסבר ליוזמה: "המחקרים מראים שיוקר המחייה, המצב הביטחוני ונוכחות הדת בחייהם הפרטיים משפעים יותר על אלו שאינם נולדו כאן, (נקראים גם "דור 1.5" לעלייה) ובניגוד ל"צברים", רבים מהם עוזבים את ישראל.
בני דור 1.5 של עולים, אלו שעלו לישראל בגיל צעיר ממדינות ברית המועצות לשעבר, נאבקים יותר מאשר בני גילם, ילידי הארץ בשביל להצליח בישראל. למרות שהם רצו לחיות בישראל, שירתו בצה"ל, עבדו ורכשו פה השכלה, ותרמו רבות למדינה, רבים מהם ממשיכים למדינות העולם אשר פותח עבורם את שעריו.
עזיבתם של אלו אשר יכולים ורוצים לתרום ולהעניק מעצמם למדינת ישראל עוד בעתיד, זו לא בעיה רק של בני דור ה-1.5 – זו בעיה של מדינת ישראל שבעצמה דוחקת אותם החוצה. לכן, ממשלת ישראל חייבת למצוא פתרונות דחופים לבעיה ולתת להם סיבות להישאר כאן".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.