"אחותי, תפילין כבר הנחת היום?" (וידאו)

למרות ההסדר השנוי במחלוקת שהתקבל בשבוע שעבר, אצל נשות הכותל עסקים כרגיל. צפו {ממשיכות בפרובוקציה}

ממשיכות בפרובוקציה: למרות ההסדר שהתקבל בשבוע שעבר באשר להקמת רחבה מעורבת בקשת רובינסון, ממשיכות "נשות הכותל" בפרובוקציות הקבועות שלהן, כשהבוקר הן הגיעו להניח תפילין – ולשדל אחרות לעשות כן – בכותל. צפו

הנחת תפילין בעזרת נשים של הכותל עם נשות הכותל

נשות הכותל גיבורות אמיתיות- מגיעות לכותל גם בגשם כדי ללמוד, להניח תפילין, לברך ולהתפלל. ונאמר אמן!

‎Posted by ‎נשות הכותל‎ on‎ שבת 6 פברואר 2016

כזכור, בשבוע שעבר דיווחנו כי החלטת הממשלה בנוגע להקמת רחבה לתפילה מעורבת בכותל המערבי מובילה לשיתוף פעולה נדיר ותקדימי בין שתי קצוות ביהדות האורתודוקסית בארץ: מן הצד האחד ניצב האגף התורני בציונות הדתית ("החרד"לים") אותם מייצגים אנשי עמותת 'עטרת כהנים' שבראשות הרב שלמה אבינר, ומן הצד השני ניצבים גורמים ב'עדה החרדית'.

בין הצדדים מתנהלים מגעים אינטנסיביים בניסיון לתאם דרכי פעולה במאבק למניעת יישום החלטת הממשלה.

גם העובדה שרבים מאנשי 'העדה' לא נוהגים לפקוד את הכותל אינה משכיחה את חמתם. בשיחות סגורות הם מסבירים: "בלי קשר למי הולך לכותל ולמי שלא, ברגע שהרפורמים והגויים משתלטים עליו – צריך להיאבק".

יצוין כי ההחלטה הובילה לעימות חריף גם בממשלה, כשרוב שרי הליכוד שהשתתפו בה התנגדו לה נחרצות.

"הרפורמים הם מתבוללים קומץ לא רלוונטי. אדם המתקרא רב רפורמי חיתן את הבת של הילרי קלינטון ביחד עם כומר. אי אפשר לחיות בצלו של בג"צ", אמר שר התיירות, יריב לוין.

גם השר זאב אלקין הביע התנגדות קולנית לפשרה ואף התעמת עם רה"מ סביב הנושא.

כזכור, אמש פרסמנו כי בתנועות הרפורמיות רואים בפשרה שהושגה ניצחון חד-משמעי שלהם. בסרטון מיוחד שהפיקו התנועות הרפורמיות בשיתוף עם ארגון 'נשות הכותל' הם מציגים את ניצחונם על פני רב הכותל והציבור החרדי: "פעם ראשונה שהחוק הישראלי מכיר בנו, גברים ונשים יוכלו להתפלל יחד ללא הפרדה, רב הכותל לא יוכל להתערב לנו – חיילת תוכל לשיר את המנון התקווה".

ענת הופמן, יו"ר נשות הכותל, ומי שמובילה את המאבק אמרה כי "בפעם הראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל מעביר ראש הממשלה את המפתחות של האתר הקדוש ביותר לנשים ולזרמים הלא-אורתודוקסיים, ומאפשר חופש בחירה אמיתי בדת. זהו ניצחון דרמטי ומשמעותי לעם ישראל ולנשות ישראל".

לדברי הופמן, המשא ומתן בין הצדדים בהובלתו של מזכיר הממשלה, אביחי מנדלבליט, איפשר הקשבה ודיאלוג מתמידים בין כל השותפים. "מנדלבליט נתן לכל הצדדים לשמור על חזונם, אבל גם לכבד את חזונם של השותפים האחרים. סביבת הדיאלוג המיוחדת שיצר באה לידי ביטוי בתוצאת המו"מ.

"רב הכותל ניצח בכך שיש לו עכשיו מוטת שליטה מלאה על רחבת התפילה הצפונית של הכותל המערבי. נשות הכותל ושותפיהן ניצחו בכך שניתנה להן שליטה ברחבה הדרומית של הכותל המערבי. הזרמים הפלורליסטיים מקבלים הכרה משמעותית לראשונה בהיסטוריה. והזוכה הגדול הוא עם ישראל שניצח בכך שתתאפשר לו בחירה – שלא היתה קיימת קודם – במקום שהכי מתאים למנהגי התפילה שלו".

ח"כ משה גפני תקף בחריפות את התנועה הרפורמית בעקבות המהלך. "הרפורמים הם קבוצת ליצנים שתוקעים סכין בתורה הקדושה", אמר. "לעד ולעולמי עולמים לא תהיה הכרה בקבוצת הליצנים הזו, לא בכותל ולא בשום מקום אחר".

יו"ר ש"ס אריה דרעי יצא אף הוא נגד ההחלטה. "כל הבעיה הזאת של הרפורמים והקונסרבטיבים לא הייתה קיימת עד עכשיו במדינת ישראל ואין לי שום כוונה שזה יקרה עכשיו", אמר הבוקר בישיבת הממשלה. "אין מה להתפשר בעניין".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.